Banka HesaplarıBağış Yap

Kumbara Çocuk Şenliğinde Üsküdar'daydık

Kumbara Çocuk Şenliğinde Üsküdar'daydık

Yardımeli Derneğinin geleneksel hale getirdiği "Kumbaram İyilik Dolu" Çocuk Şenliği Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Yardımeli Derneğinin geleneksel hale getirdiği “Kumbaram İyilik Dolu” Çocuk Şenliği Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 

Çocuklarımızı tasarrufa, yardımlaşmaya ve paylaşmaya alıştırmak, infak ahlakını oluşturmak, mağdur ve muhtaç çocukları hatırlamaları amacıyla icra edilen programın sunuculuğunu ise Osman Doğan yaptı.

Çok yoğun bir katılımın gözlendiği şenlikte çocuklar, doyasıya eğlendiler, ilahîler söylediler, müzikal gösteriler düzenlediler.

Programda, çocukların yetenekleri ve gösterileri takdire şayandı. Mini konser, sinevizyon gösterisi, ilâhîler, müzikal gösteri, tiyatro gösterisi izleyicilerden çok büyük beğeni topladılar. Ayrıca Karagöz-Hacivat gösterisi ile Kum Sanatı gösterisi izleyicilerden çok büyük beğeni topladı.

Programda kısa bir konuşma yapan Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan,”Yardımeli Derneğinin dünyanın dört yanında hayır ve şefkat köprüleri oluşturan uluslar arası insanî bir yardım kuruluşu olduğunu; mazlumlara, mağdurlara, muhtaçlara yardımelini uzattığını,  siz çok değerli yavrularımıza insanlık adına, ümmet adına çok teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” dedi.

Osman İlhan, sözlerine devamla, “Kumbaranızdaki bu iyilikler Somali’nin başkenti Mogadişu’da yaptırmakta olduğumuz Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine bağışlanacak, çocuklar ve anneler sizlerin bu iyilikleri sayesinde hayata tutunacaklardır” dedi.

Çocuklarımız, yanlarında getirdikleri kumbaralarını Somali’nin başkenti Mogadişu’da yaptırmakta olduğumuz Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatı için dernek yetkililerine teslim ettiler.

Program, çocukların kumbaralarını büyük bir coşkuyla ve sevinçle teslim etmeleriyle sona erdi.

Paylaş