Banka HesaplarıBağış Yap

Kumbaralar Doğu Guta için

Kumbaralar Doğu Guta için

Yardımeli Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Kumbaram İyilik Dolu” Çocuk Şenliği, 07 Nisan 2018 Cumartesi günü, yürekleri iyilikle çarpan tüm çocukların katılımı ile gerçekleştirilecek.

Eğlenerek öğrenmenin, paylaşarak çoğalmanın mutluluğunu yaşamak isteyen herkesi programa davet ediyoruz. Harçlıklarından biriktirdikleri paraları kumbaralarında saklayan çocuklar, bu iyiliklerini Doğu Guta’da kuşatma altında bulunan aç, mağdur ve mazlum kardeşlerine hediye edecekler. Her yıl farklı coğrafyalardaki kardeşlerinin bir ihtiyacını gidermeye çalışan çocuklar, hem dikkatleri çekmek, hem de farkındalık oluşturmak adına, Doğu Guta’yı gündemlerine aldılar. Gittikleri her yerde Doğu Guta’da uygulanan zulmü anlatan, tüm etkinliklerinde kardeşlerine destek çağrıları yapan ”İyilik Elçileri”, Kumbaram İyilik Dolu çocuk şenliğine ailelerle birlikte tüm çocukları bekliyor.

Kumbaram İyilik Dolu çocuk şenliği, Üsküdar Belediye’sinin katkılarıyla, Valide Sultan Gemisinde, boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilecek. Çocuk şenliğimiz, tüm çocuklar ve aileleri,  Cıvıltı Çocuk Kulüpleri, farklı coğrafyalardan çocuklarımızın katılımı ve Bilgiç Atölye’nin Akıl ve Zeka oyunları etkinlikleri ile şenlenecek, sürpriz aktivite ve sunumlarla renklenecek.

7 Nisan 2018 Cumartesi Saat 16.00’da, Üsküdar iskelesinden hareket edecek olan Valide Sultan Gemisinde siz de yerinizi ayırtabilirsiniz. Sınırlı sayıda kontenjan olması nedeniyle, önceden haber verilmesinde, rezervasyon yapılmasında fayda vardır.

Bu yıl 9.su düzenlenecek olan “Kumbaram İyilik Dolu“  Çocuk şenliğine tüm çocukları davet ediyoruz.
 

Paylaş