Banka HesaplarıOnline Bağış

Kumbaralar İyilik Doldu

Kumbaralar İyilik Doldu

Bu yıl 10.su düzenlenen “Kumbaram İyilik Dolu” Kumbara şenliği, yoğun katılım ile Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak organize edilen ve yıl boyu çocukların heyecanla bekledikleri “Kumbaram İyilik Dolu” çocuk şenliği, Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisinde boğazın eşsiz güzellikleri arasında bol eğlenceli şekilde icra edildi.
 


Çocuklarımızda  paylaşma ve yardımlaşma duygularının güçlendirilmesi adına organize edilen programda, çocuklar bir yıl boyunca harçlıklarından biriktirdikleri küçük miktarları, ihtiyaç sahibi kardeşlerine ulaştırılması için kumbaraları ile birlikte teslim ettiler. Rakamlar belki küçük miktarlar; ama onların iyilik düşünceleri, yardım etme potansiyelleri çok yüksekti. Kumbaralar iyiliklerle dolmuştu ve yeryüzünü iyiliklerin sarması için dualar edildi. 
 


Başta Doğu Türkistanlı çocuklar, Cıvıltı çocuk kulübünden çocuklar ve ülkemizde muhacir olarak bulunan ülkelerin çocukları, palyaço ve farklı maskotlarla birlikte müzik eşliğinde hem eğlendiler, hem öğrendiler hem de yaptıkları davranışla örnek oldular. Yüz boyama ve hediyelerin verilmesinden sonra, çocuklarla birlikte beyaz güvercinler uçuruldu.
 


Üsküdar Belediye Başkanlığına Valide Sultan Gemisi için, Güngören, Zeytinburnu ve Küçükçekmece Belediyelerine desteklerinden dolayı, programa katılan ve hünerlerini gösteren tüm çocuklarımıza teşekkür ederiz. 

Paylaş