Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği 'KUMBARAM İYİLİK DOLU' Çocuk Şenliği Başakşehir Kültür Merkezinde gerçekleştirildi
Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği ‘KUMBARAM İYİLİK DOLU’ Çocuk Şenliği Başakşehir Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Çocuklarımızı tasarrufa, yardımlaşmaya ve paylaşmaya alıştırmak , mağdur ve muhtaç çocukları hatırlamaları amacıyla icra edilen program coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşti. Programda çocukların sevdiği ve bildiği Uğur Böceği Ahmet ve İbiş sahne alarak, çocukları hem eğlendirdi, hem de onlara öğütler ve bilgiler verdi.
Açılış konuşmasını yapan Yardımeli Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya, çocukları ve onları yetiştiren aileleri ve öğretmenleri tebrik ederek, katılımcılara teşekkür etti. Ve çocuklara hitaben :‘’ Sizlerin vermiş olduğu bu kumbaraların değeri ölçülemeyecek kadar büyüktür. Belki içinden çok az miktarlar çıkacaktır. Ama , bu az miktarlar derneğimizin gelirleri içerisindeki yeri başkadır. Bu kumbaralar bizim çalışmalarımızın ve faaliyetlerimizin bereketidir, mayasıdır, duasıdır. O yüzden değeri çok büyüktür. Sevgili çocuklar, her zaman büyükler örnek olmaz, öğüt vermez. Bazen küçükler de büyüklerine öğüt verir, örnek olur. Sizler bu davranışınızla biz büyüklere örnek oldunuz , sizleri kutluyorum.
Sizlerden şunu istirham ediyorum: İçinde bulunduğunuz imkanların değerini ve kıymetini iyi bilin. Bu nimetler için Allah’a şükredin, teşekkür edin. Unutmayın ki , bu nimetleri ve imkanları bulamayan, bir lokma ekmeğe muhtaç insanlar var, çocuklar dünyada. Bunları hatırlayın ve hiçbir nimeti israf etmeyin, boşa harcamayın. Diğer bir konu da bol bol kitap okuyun. Okuma alışkanlığı kazandığınız anda , kitap okumadığınız zamanlarda rahat edemeyeceksiniz. Ve okuduklarınızı anlamaya, uygulamaya çalışın. ‘’
Uğur Böceği Ahmet ve İbiş’in sahne shovları ile devam eden programda, kumbaralarını doldurup getiren çocuklara Erdoğan Karacakaya tarafından hediyeler verildi.
Süleyman Erkişi ve ekibinin verdiği müzik dinletisi ve Kafkaf ekibinin gösterisi, programa ayrı bir renk kattı
ÇEVRE BİZE EMANET
Program sonunda topluca otobüslere binildi ve Kemerburgaz’da oluşturulan ‘YARDIMELİ HATIRA ORMANI’na ağaçlar dikildi. Çevre ve doğayı emanet olarak bilen nesiller , onu tahrif ve tahrip etmek yerine , onu imar etmeleri gerektiğinin bilinciyle 150 fidan dikildi. Katkılarından dolayı Orman İşletmeleri Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.
Günün sonunda yorgun ve bitkin, ama toplum adına , insanlar adına yapılan faydalı bir amelden duyulan huzur ve mutlulukla program sona erdi.