Banka HesaplarıBağış Yap

Kumbaram İyilik Dolu

Kumbaram İyilik Dolu

Yardımeli Derneği ‘nin 7.sini düzenleyeceği Kumbaram İyilik Dolu programı 17 Nisan 2016 Pazar günü saat 14:00’da Başakşehir Emir Saraç Kültür Merkezi’nde tüm çocukların katılımıyla gerçekleşecek.

Yardımeli Derneği ‘nin 7.sini düzenleyeceği Kumbaram İyilik Dolu programı 17 Nisan 2016 Pazar günü saat 14:00’da  Başakşehir Emir Saraç Kültür Merkezi’nde tüm çocukların katılımıyla gerçekleşecek.

Dünyanın mazlum coğrafyalarına dikkat çekmek üzere her yıl farklı tema işleyen çocuk şenliği bu yıl ‘’Ümmet  Bilinci’’ temasıyla izleyici karşısına çıkacak.

"Kumbaram İyilik Dolu" Programına bekleriz...

İyiliği birbirimize hatırlatmak, kardeşliğimizi yaygınlaştırmak ve paylaşmanın sevincini hep beraber yaşamak amacıyla 4 yıldır faaliyetlerine devam eden "İyilik Elçileri", bu yılda faaliyetlerine devam etti. 

Kendi yaşıtlarındaki kardeşlerini, sınıfındaki arkadaşını bu kervana dahil etmeye çalışan İyilik Elçileri, özellikle büyüklere de örnek olacak çalışmalar planlamaktadırlar. Toplumsal barışın ve huzurun sağlanması hususunda , yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini kendi lisanlarınca, belki çocuksu ifadelerle toplumun her kesimine anlatmayı hedeflemektedirler. Manevi ve ulvi değerlerin küçük yaşlarda kazanılması,  hayatın diğer safhalarında adeta koruyucu bir kalkan görevi görmektedir . Bu bilinçle hareket eden İyilik Elçileri, hem ziyaretler yaparak çalışmalarını aktarmakta, hem de amacı doğrultusunda faaliyetler yapmaktadır. Bu kapsamda ziyaret ettikleri Bahçelievler Belediye Bşk. Sn. Osman Develioğlu, Ümraniye Belediye Bşk. Sn. Hasan Can, Eyüp Belediye Bşk. Sn. Remi Aydın  ve sevilen sanatçı sn. Murat Kekilli’yi ‘’Kumbaram İyilik Dolu’’ programına davet ettiler.

Tamamen çocukların sahne alacağı programda, hem eğitici, hem öğretici hem de eğlendirici sahne gösterileri yer alacak. Kumbaralarını iyiliklerle dolduran tüm çocuklar, İyilik Elçilerinin özel davetlisi olarak ağırlanacaktır.

Tüm çocukları anne-babaları ile birlikte, komşunu, sınıf arkadaşını, oyun arkadaşını alarak programa gelmelerini bekliyoruz.

İyiliğin Resmini Çiziyoruz...

Derneğimizin "Kumbaram İyilik Dolu" projesi kapsamında gerçekleştirmiş olduğu "İyiliğin Resmini Çiziyoruz" resim yarışmasının sonuçları belli oldu. İlgi Hastanesi'nin sponsorluğunda Güngören'deki ilkokullar arasında düzenlenen yarışma 1. 2. Sınıflar ve 3. 4. Sınıflar olmak üzere iki kategoride gerçekleşti. Dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri 17 Nisan günü Kumbaram İyilik Dolu programında kendilerine takdim edilecek. 

Dereceye giren öğrencileri öğrenmek için tıklayınız.

Paylaş