Banka HesaplarıBağış Yap

Kuran Kursu Talebelerini Unutmadık

Kuran Kursu Talebelerini Unutmadık

40 öğrencinin yatılı olarak kalabileceği yatakhane için gerekli olan dolap, masa, yatak, baza, başlık ve nevresim takımları İstanbul’dan temin ederek gönderdik.

Yer Kastamonu…  Araç ilçesi İğdir köyündeki “İğdir Merkez Kur’an Kursu”nda yatılı olarak eğitimlerine devam eden Kur’an talebeleri için bir şeyler yapmalıydık. İlçe müftülüğünden ve Kur’an Kursu yönetiminden gelen talep sonucunda harekete geçtik.

Yardımeli Derneği, Kastamonu ili Araç ilçesi İğdir köyünde bulunan “İğdir Merkez Kız Kur’an Kursu”nda yatılı kalan talebelerin yatakhanelerinin tefrişatı için gerekli çalışmaları yaptı. 40 öğrencinin yatılı olarak kalabileceği yatakhane için gerekli olan dolap, masa, yatak, baza, başlık ve nevresim takımları İstanbul’dan temin ederek gönderdik.  

Kur’an ilimleri için yola çıkan öğrencilerin eğitimlerinin önündeki engellerin kaldırılması ve daha sağlıklı bir mekânda barınma ihtiyaçlarının karşılanması için gerekenleri yaptık.  

Anadolu’nun farklı yerlerinde yeşeren bu filizlere su vererek onların ahlakî erozyonu engelleyecek mimarlar olmalarını ümit ettik.

Bu hayırlı hizmetlerin bölge halkına ulaşmasına vesile olan Dernek Denetleme Kurulu Üyesi Sn. Ayşe Nermin Eryiğit Hanım’a, katkılarından dolayı bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

Paylaş