Banka HesaplarıBağış Yap

Kurban Bağışı Alan Kurumlar

Kurban Bağışı Alan Kurumlar

Ülkenizde kurban bağışı alan kurumlar arasında Yardımeli derneğimiz bakanlar kurulunca onaylanmış olan ‘Kamu yararına çalışan kurum’ statüsü olan bir kurumdur.

KURBAN BAĞIŞI ALAN KURUMLAR

Ülkenizde kurban bağışı alan kurumlar arasında Yardımeli derneğimiz bakanlar kurulunca onaylanmış olan ‘Kamu yararına çalışan kurum’ statüsü olan bir kurumdur. Derneğimiz kurban bağışı alan kurumlar arasında 13 yıldır islami usûle uygun ve sizin hassasiyetlerinizi gözeterek kurban bağışı alan kurumlardan birdir. Dünyanın birçok ülkesinde kurban organizasyonu yapmış ve aynı şekilde bu yılda kurban bağışı olan kurumlar arasında özel bir konuma sahip olmanın onurunu yaşıyoruz.

 Dünya genelinde hizmet veren kurumumuz bir çok ülkede kesim yapmaktadır. Kıtaların farklı olmasından, ülkelerin farklı olmasında ve ekonomik seviyelerinin farklı olmasından kaynaklı olarak ülkelerde kurbanlık hayvanların fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bölgelerin durumları ve şartları göz önüne alınarak, bölge ihtiyaçları gözetilerek yapılan çalışmalar yapılmaktadır. 2020 yılında da Yardımeli Derneği olarak kurban bağışı alan kurumlar için bu hassasiyetimizi gözeterek projelerimizi yürütmekteyiz.

 Kurban bağışlarınızı için web sitemiz üzerinde belirtilen bölgelerde ve ülkelerde tercih yapabilirsiniz ve bu ülkelere kurban bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

 Kurbanlıklar ne zaman kesilir: Kurban bayramı öncesinde alınan hayvanlar, kurban bayramı namazının ardından kesilmeye başlanır. Kesim işlemleri 1. ve 2. gün yapılır. Yoğunluğa göre 3. günde yapılmaktadır. Yapılan kesimler ardından kesim işlemleri tamamlanan kurbanlıklar, nezih ve sağlıklı bir şekilde paketlendikten sonra, soğutma sistemleri olan difrizli araçlarla dağıtıma çıkarılmaktadır.

 Dağıtım aşaması: Kurban bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi kişiler tespit edilmektedir. Bunların detaylı bilgileri bir liste halinde çıkarılarak bölgelere göre ayrılıp dağıtım yapacak ekiplere verilir. Ekiplerimiz liste kapsamında ihtiyaç sahiplerine teker teker giderek kurbanlık etleri teslim ederler.

KURBAN BAĞIŞI ALAN KURUMLAR

Kurban Bağışı ve Vekaleten kurban bağışlarınızı buradan verebilirsiniz

KURBAN (VACİP) BAĞIŞLA

Çizgi

kurban bağışı alan kurumlar

kurban bağışı alan kurumlar

kurban bağışı alan kurumlar

kurban bağışı alan kurumlar

Paylaş