Banka HesaplarıBağış Yap

Kurban Bayramı Mesajı - Dr. Sadık Danışman

Kurban Bayramı Mesajı - Dr. Sadık Danışman

Genel Başkanımız Dr. Sadık Danışman'ın Kurban Bayramı mesajı..

Değerli Gönül Dostları,

Kurulduğu günden itibaren ülkemizde ve mağdur-mazlum coğrafyalarda sizlerin desteği ve dualarıyla hayra köprü olmaya gayret ediyoruz. Hayır sahiplerinin güvenine mazhar olmanın yanında, dünyanın farklı bölgelerindeki kardeşlerimize umut götürmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sevindirdiklerimizle bizleri sevindiren Rabbimize, gereğince hamd edememenin acizliği içerisinde, Rahman’ın rızasını kazanabilme yolunda gayret ve çalışmalarımız artarak devam etmektedir..

Tüm dünyayı etkileyen Covit 19 salgını karşısında, milletimizin gösterdiği yardımlaşma ve dayanışma örneği takdire şayandı. Bu süreçte, hayır sahibi ve vicdanlı dostların desteği ve katkılarıyla, zor durumda bulunan kardeşlerimize ulaşabilme hususunda tüm imkanlarımızla, ekiplerimizi seferber ettik. Fiili ve kavli dualarımız;  huzurlu bir hayat, barış içinde bir toplum, sağlıklı bir yaşam ve yeryüzünde adil bir paylaşımın gerçekleşmesi için oldu ve olmaya devam edecek.

2020 Vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, sınırlar ötesinde bizleri bekleyen kardeşlerimize sizlerin emanetlerini ulaştırmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Oralardan o kadar yüklü geldik ki : Milyonlarca dua, selam, gülücük, mutluluk, minnet, şükran ve tabi gözlerdeki umut…

BUNLARIN HEPSİ SİZ BAĞIŞÇILARIMIZ  İÇİN.. KABUL EDER MİSİNİZ…

Türkiye’de 25 ilimizde ve yurt dışında 26 ülkede, 53 farklı noktada kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirip bayram süresince hak sahiplerine ulaştırılacaktır. Yetimler, bayram sevincinden ayrı tutulamazdı. 81 ilimizde Yardımeli Temsilcileri tarafından tespitleri yapılan yetimler, bayram öncesi “Bayramlık Kıyafetler” ile sevindirildi.

Her kurbana 1 fidan projesi, 2018 yılında başladığımız ve başarı ile uygulanan farklı bir proje. Kesilen her kurban için, Afrika’da ve Türkiye’de dikilen meyve fidanları gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel hediye. 2020 Kurban Organizasyonu kapsamında da, kesilen her kurban için meyve fidanları toprakla buluşturulacaktır.

Bağışçılarımızdan aldığımız kurban emanetlerini hak sahiplerine ulaştırmanın yanında; yetimlerin yüzündeki tebessüme, annelerin dilindeki duaya, babaların yüzündeki şükran ifadesine şahid olmak, mutlulukların en güzeli idi bizler için.

Emanetleri hak sahiplerine ulaştırmak için bayramlarını kurban eden görevli-gönüllü Yardımeli ekiplerine, Temsilcilerimize, şube ve ofis görevlililerimize, mazlumlara ulaşmak için yollarda olan tüm STK temsilcilerine,yurt dışındaki yerel partner kurumlarına, bizlere güvenen bağışçılarımıza, ihtiyaç sahibi ailelerimize ve her zaman dualarıyla yanımızda olan tüm dostlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile, Mübarek Kurban Bayramımızı tebrik eder, sağlık, mutluluk, huzur içerisinde sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara ulaşmanızı temenni ederim.

Rahmana açılan eller, yapılan dualar neticesinde, Kurban Bayramımızın,  ülkemiz için, İslam coğrafyası için, insanlık için huzur, sağlık, barış ve hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz eder muhabbetlerimi sunarım.

Dr. Sadık Danışman
Yardımeli Derneği Genel Başkanı

Paylaş