Banka HesaplarıBağış Yap

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Değerli Gönül Dostları,

Kurulduğu günden itibaren ülkemizde ve mağdur-mazlum coğrafyalarda sizlerin desteği ve dualarıyla hayra köprü olmaya gayret ediyoruz. Hayır sahiplerinin güvenine mazhar olmanın yanında, dünyanın farklı bölgelerindeki kardeşlerimize umut götürmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevindirdiklerimizle bizleri sevindiren Rabbimize, gereğince hamd edememenin acizliği içerisinde, Rahman’ın rızasını kazanabilme yolunda gayret ve çalışmalarımız artarak devam etmektedir... Fiili ve kavli dualarımız; huzurlu bir hayat, barış içinde bir toplum, sağlıklı bir yaşam ve yeryüzünde adil bir paylaşımın gerçekleşmesi için oldu ve olmaya devam edecek.

2024 Vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, sınırlar ötesinde bizleri bekleyen kardeşlerimize sizlerin emanetlerini ulaştırıyor olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Her kurbana 1 fidan projesi, 2018 yılında başladığımız ve başarı ile uygulanan farklı bir proje. Kesilen her kurban için, Afrika’da ve Türkiye’de dikilen meyve fidanları gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel hediye. 2024 Kurban Organizasyonu kapsamında da kesilen her kurban için meyve fidanları toprakla buluşturulacaktır.

Bağışçılarımızdan aldığımız kurban emanetlerini hak sahiplerine ulaştırırken; yetimlerin yüzündeki tebessüme, annelerin dilindeki duaya, babaların yüzündeki şükran ifadesine şahit olmak, mutlulukların en güzeli bizler için. Emanetleri hak sahiplerine ulaştırmak için bayramlarını kurban eden görevli- gönüllü Yardımeli ekiplerine, Yardımeli Avrupa Koordinatörlüğümüze, Temsilcilerimize, şube ve ofis görevlilerimize, mazlumlara ulaşmak için yollarda olan tüm STK temsilcilerine, yurt dışındaki yerel partner kurumlarına, bizlere güvenen bağışçılarımıza, ihtiyaç sahibi ailelerimize ve her zaman dualarıyla yanımızda olan tüm dostlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Gazze’de yaşanan soykırımdan dolayı buruk bir şekilde bayrama giriyoruz. Fiili ve kavli dualarımız Filistin/Gazze halkıya. Yüce Rabbimizin izni ile zafer Gazze halkının olacaktır inşallah. Bu vesile ile, Mübarek Kurban Bayramımızı tebrik eder, sağlık, mutluluk, huzur içerisinde sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara ulaşmanızı temenni ederim. Rahmana açılan eller, yapılan dualar neticesinde, Kurban Bayramımızın, ülkemiz için, İslam coğrafyası için, insanlık için huzur, sağlık, barış ve hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz eder muhabbetlerimi sunarım.

Dr. Sadık Danışman
Yardımeli Genel Başkanı

Paylaş