Banka HesaplarıBağış Yap

Kurbana Dair

Kurbana Dair

Kurban, müminler arasındaki dayanışma ve paylaşma ruhunu artıran bir ibadettir. Kurban, Yüce Allah’a yakınlaşmanın, verdiği nimetlere şükretmenin, O’nun sevgisini bütün sevgilerin üstünde tutmanın ve Allah’ın emirlerine teslim olmanın bir göstergesidir. Bu yüzden kurban, Yüce Allah’a itaat ve teslimiyet duygumuzun artmasına, kemâl noktası olan ilâhî rızaya ulaşmaya ve sosyal hayatımız için de çok önemli olan kardeşlik, paylaşma ve dayanışma ruhunun güçlenmesine vesile olur.

Bu ilâhî ve insanî gerçekten yola çıkan Yardımeli, dünyanın dört bir tarafında kurban kesimi yapmakta; “iyilik ve şefkat köprüleri” kurarak yetimlere, öksüzlere, kimsesizlere, muhtaçlara, mağdurlara  ve muhacirlere sevgiyi, umudu ve kardeşliği götürmektedir.

Yardımeli, Kurban ibadetinin bu öneminden yola çıkarak başta ülkemiz olmak üzere Filistin-Gazze, Sudan, Somali, Suriye, Kenya, Etiyopya, Arakan Mülteci Kampı, Pakistan, Keşmir, Tanzanya, Malavi, Nijer, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Moğolistan, Afganistan, Balkanlar, Bosna, Bulgaristan, Arnavutluk, Batı Trakya, Romanya, Makedonya, Kosova, Kafkaslar, Tataristan, Tanzanya, Moritanya, Çin, Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın dört bir tarafında siz hayırseverlerin kurbanlarını kimsesizlere, muhtaçlara, mağdurlara ve mazlumlara ulaştırmaktadır.

Kurban Bedelleri

  • Asya - Afrika 425 TL
  • Türkiye, Suriye, Ortadoğu, Balkanlar 750 TL
  • Filistin Gazze 950 TL

 

Kurbanım Nerede Kesildi?

"E-Bağışçı" Bağışçılarımızın bağışlarını takip etmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Sistem sayesinde tüm bağışçılarımız, kurbanlarının kesim yerini web ortamında görebilmektedir. Bayram sonrası ise kurban kesim videolarını yine aynı sistem üzerinden izleyebilirler.

Sisteme giriş için sitenin en ust kısmındaki "Üye Girişi" ne tıklayarak cep telefonu yada TC kimlik numaranızdan birisini ve şifrenizi girerek bağışlarınızı takip edebilirsiniz. Kullanımda sıkıntı yaşamanız durumunda +90 212 541 48 00 numaralı telefondan derneğimizi arayarak teknik destek alabilirsiniz.

Paylaş