Banka HesaplarıBağış Yap

KURBANLARIMIZ KARDEŞLİĞE, FİDANLARIMIZ İNSANLIĞA DUA OLDU

KURBANLARIMIZ KARDEŞLİĞE, FİDANLARIMIZ İNSANLIĞA DUA OLDU

"1 Kurban 1 Fidan" diyerek, "Kurbanlar Kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa" diyerek başladığımız ve 22 ülkede icra ettiğimiz kurban faaliyetimizi büyük bir heyecan, coşku, sevinç içerisinde gerçekleştirdik.

Diyar diyar, kıta kıta, il il, gönül gönül, kardeş kardeş, yürek yürek kurban ulaştırdık. Kardeşlik, umut, sevinç, mutluluk taşıdık. 

Afrikalı yetimlerin, Suriyeli ve Arakanlı muhacirlerin; Gürcistanlı, Yemenli, Bangladeşli, Somalili, Bosnalı, Pakistanlı, Ugandalı yoksulların; yeryüzünün mağdurlarının, Filistinli mazlumların ellerine    Anadolu insanının merhametinden, şefkatinden, kurbanlarından hasıl olan iyiliği, hayrı, kurbanları ulaştırdık.

Yeryüzünün savaşa kestiği, ihanete kestiği, istilaya kestiği, şerre kestiği, sömürüye kestiği, düşmanlığa kestiği, demire kestiği, ruhsuz ilişkilere kestiği, menfaate kestiği bu postmodern çağda İslam'ın bizleri ebedi kardeşler kılmışlığına, rabbimizin yüreklerimize verdiği sıcaklığa bir kez daha şükrettik. 

Biliyorduk: kestiğimiz kurbanların ne etleri, ne kanları Allah'a ulaşırdı; ancak bizim takvamız/sorumluluğumuz, kurbanları vesile kılarak kardeşlerimize uzattığımız ellerimiz Allah'a ulaşırdı. Allah kardeşlerimize uzattığımız el ile kardeşimizin eli arasına girer ve bize her iki cihanda rahmet ederdi. Biz de Veren el-Alah el arasında bu rahmeti celbetmek adına, kardeş elleri buluşturmak adına kardeşten kardeşe kurban taşıdık.

Her kurban için bir de fidan dikeceğiz. Kurbanlarımız kardeşliğimize, fidanlar da insanlığımıza şahitler olsun diye... Kurbanlar kardeşliğe, fidanlar insanlığa dua olsun diye...

Bu yıl da her yıl olduğu gibi Yardımelleri dünyanın mazlum coğrafyalarına, kardeş diyarlarına dağıldılar. Her kurban eti ikram ettiğimiz kardeşimiz veren ellere, kurban sahiplerine duala gönderdi. Bir yönüyle Anadolu'dan Afrika'ya, Balkanlara, Asya'ya; yine Anadolu'dan Anadolu'nun ihtiyaç sahiplerine dua taşıdık. İyilik taşıdık, sıcaklık taşıdık. Yetimlerin gülen gözlerinin, anaların sevinen yüzlerinin, babaların memnuniyetinin her bir kurban sahibine kabul edilmiş dua olduğuna, cennet olduğuna yürekten inanıyoruz.

2022 KURBAN KESİM VE DAĞITIM ORGANİZASYONU

 

 

 

AÇIKLAMA

ADET

ORG. YAPILAN BÖLGE (Y.DIŞI)

22

ORG. YAPILAN BÖLGE (Y.İÇİ)

12

KESİLEN KURBAN HİSSESİ

8637

TÜRKİYE'DEN GÖREVLİ GİDEN KİŞİ

37

ORGANİZASYONDA GÖREVLİ KİŞİ

2150

KURBAN PAYI ULAŞTIRILAN  KİŞİ

307 BİN

ZİYARET EDİLEN YETİMLER

1500

ZİYARET EDİLEN KARDEŞ AİLELER

3270 AİLE

 

 

Türkiye’den giden ekipler, bölgede bulunan kardeş ailelerimizi de ziyaret ederek, hakkedişlerini ve bayramlık hediyelerini ulaştırdı

Bölgede bulunan Yetimhaneler, yetim eğitim desteği verdiğimiz yetimler de ziyarete edilerek bayram harçlıkları ve hediyeleri kendilerine takdim edildi.

Ülkelerde açılan su kuyuları, inşa edilen mescitler, meskenler ziyaret edilerek, bayramlaşmalar yapıldı, dualaşıldı, hediyeleri takdim edildi.

 

Yine dikeceğimiz her fidanın her yaprağının insanlık için, nesillerimiz için, tüm canlılar için, rahmet için, bereket için göğe açılmış dualar olacağına inanıyoruz.

Hasılı kelam: 1 Kurban 1 Fidan kampanyamız yeryüzünün dört bir yanında kardeşlerimize kurban oldu. Kardeşlik oldu, iyilik oldu, bereket oldu, umut oldu. Afrika, Orta Asya, Uzak Asya, Türki Cumhuriyetleri, Balkanlar, Anadolu; Filistin, Bangladeş, Sudan, Kosova, Yemen,  Somali, Etiyopya, Kenya, Uganda, Sudan ve daha bir çok ülkede yuzbinlerce kardeşimize kurban ulaştırdık. Umut, heyecan, coşku, kardeşlik yoğunluklu bir kurban, bir bayram yaşadık. Yetim cografyalara, kardeş ülkelere iyilik ve kardeşlik için giden tüm gönüllülerimizden, tüm bağışçılarımızdan, tüm yöneticilerimizden, tüm temsilcilerimizden, Yardımeli kurucularından,  tüm çalışanlarımızdan, tüm gönüldaşlarımızdan, tüm duadaşlarımızdan,  bizden kurban kabul eden, bizimle birlikte bayram eden tüm yetimlerden, tüm kardeşlerimizden, yeryüzündeki tüm iyilerden Allah razı olsun.

Paylaş