Banka HesaplarıBağış Yap

Kurbanlarınız Van'a Ulaştı

Kurbanlarınız Van'a Ulaştı

Yardımeli derneği, Van’daki depremzede kardeşlerimizi de unutmadı...

Yardımeli Derneği yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahipleri için binlerce kurban kesti. Yardımeli derneği, Van’daki depremzede kardeşlerimizi de unutmadı; onlar için kestiği kurbanlarla onların her zaman yanlarında olduğunu; bunun İslamî ve insanî kardeşliğimizin ve ümmetin şuurunun bir sonucu olduğunu vurgulayarak onların bayram sevincine ortak oldu. 

Yaptığı başarılı hizmetleri ile tanıdığımız Müsiad’ın gençlik kuruluşu Genç Müsiad da, Yardımeli Derneği ile işbirliği yaparak, Van’da Kurban Bayramı’nda 200 ihtiyaç sahibi çocuğu giydirerek bayrama büyük bir sevinç ve coşkuyla girmelerini sağladı. Ayrıca Yardımeli Derneği ve Genç Müsiad, 200 aileye gıda malzemesi ve temizlik malzemesi yardımı yaptı.  

Konuyla ilgili kendisinden görüşlerini aldığımız Genç Müsiad Genel Başkanı Abdussamed Temel ise şunları söyledi: “Bizim Genç Müsiad olarak Kurban Bayramı’nda Van’da bulunmamızın nedeni, var olan kardeşliğimizi güçlendirmek ve pekiştirmek, depremzede kardeşlerimize bu depremin acısını elimizden geldiğince unutturmaktı. Hakikaten de Van’da Kurban Bayramı’nda kardeşlerimizin yanında olmanın verdiği büyük bir mutluluğu yüzlerinden okumak mümkündü” diye konuştu. 

Konuyla ilgili olarak, Van’da kendisiyle görüştüğümüz Yardımeli Derneği’nin Genel Koordinatörü Osman İlhan ise şunları söyledi: “Van’da depremzede kardeşlerimiz için kestiğimiz kurbanlarla onların bayram sevincine ortak olduk. Ayrıca Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi 200 çocuğumuzu giydirip onların da bayram yapmasını sağladık. Yaptığı yardımlarla Vanlı kardeşlerimize bayram sevincini yaşatan tüm hayırseverlerimize ve gönüllü ekibimize çok teşekkür ediyorum.”

Paylaş