Banka HesaplarıBağış Yap

Kurbanlarınızı Dünyanın Dört Bir Tarafına Ulaştırdık

Kurbanlarınızı Dünyanın Dört Bir Tarafına Ulaştırdık

Yardımeli Derneği Balkanlardan Afrika’ya, Kafkaslardan Ortadoğu’ya 22 farklı bölgede binlerce kurban kesti

Yardımeli Derneği Balkanlardan Afrika’ya, Kafkaslardan Ortadoğu’ya 22 farklı bölgede binlerce kurban kesti. Yardımeli Derneği’ne kurban bağışı yapan hayırsever insanlarımızın kurbanları, vekâleten hassasiyet içinde isimleri tek tek okunarak kesildi ve gönüllülerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İslam coğrafyasındaki mazlum ve muhtaç bölgelerde, kurban bayramının manevî iklimini binlerce kilometre uzaktaki kardeşlerimizle paylaştık. Yardımeli olarak tüm hayırsever insanlarımızın derneğimize bağışladıkları kurbanları en çok ihtiyaç duyulan açlık, savaş, işgal, doğal afet ve fakirlik bölgelerinde; fakir, fukara, engelli ve muhtaçlara dağıttık.

Başta deprem bölgesi Van olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında 22 farklı bölgede, (ağırlıklı olarak Somali, Kenya, Filistin, Filistin mülteci kampları, Pakistan-Keşmir, Sudan-Darfur, Habeşistan, Kazakistan, Azerbaycan, Irak, Bosna, Kırgızistan) kesildi. Kesilen kurbanlar binlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize gönüllülerimiz tarafından dağıtıldı, bayram sevinci birlikte yaşandı, dualar ve selamlar ulaştırıldı. Ayrıca bölgelere kurban kesimi için giden “gönüllülerimiz” bu bölgelerde bulunan öksüz, yetim, fakir fukara, engelli ve şehit ailelerini, ayrıca “Yardımeli Kardeş Aile Projemize” dâhil olan kardeş ailelerimizi ziyaret ederek hediyeler verdiler.

Konuyla ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan şu açıklamayı yaptı: “Kestiğimiz kurbanlar ümmet coğrafyasındaki kardeşlerimiz arasında sevgi, dostluk ve muhabbetin güçlenmesine vesile oldu. “Kurbanınızı Bekleyenler Var” sloganıyla başladığımız 2011 Kurban Organizasyonu hamd olsun başarı, bereket ve hayır dolu olarak gerçekleşti.”

Osman İlhan, sözlerine devamla: “Yurt dışında 22 farklı ülkede kesilen kurbanlar, yine aynı bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Bu tür yardım faaliyetleri hem insanımız hem de derneğimiz için yüz akı örneğidir. Kardeşliğin, paylaşmanın, vefanın ve iyiliğin doruğa çıktığı çalışmalarımızda mutluluk ve sevinç,  hüzün ve duygusallık aynı anda yaşandı. Bu vesileyle tüm gönüllülerimize ve hayırseverlerimize çok çok teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun.”

Paylaş