Banka HesaplarıBağış Yap

Kütahya'dan Suriyeli Mültecilere Yardımeli

Kütahya'dan Suriyeli Mültecilere Yardımeli

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları işçisinden memuruna, mühendisinden müdürüne kadar topyekûn gönüllü olarak Suriye’li savaş mağduru muhacir kardeşlerinin yanında idi.

Kütahya'dan Suriyeli Mültecilere Yardımeli

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları işçisinden memuruna, mühendisinden müdürüne kadar topyekûn gönüllü olarak Suriyeli savaş mağduru muhacir kardeşlerinin yanındaydı. 

Tarihin en büyük katliamlarından biri yaşayan Suriye’de yüzbinlerce insan şehit edilirken, milyonlarca insan Suriye içerisinde ve Suriye dışında mülteci konumuna düşüyor. Bombalardan kurtulan halk,  terk edilmiş, harabeye dönmüş kahvehane, hayvan barınakları ve yıkılmak üzere olan, ev demeye bin şahit gerektiren yerleri bile değerlendirerek bir çatı altı bulmaya çalışıyor.

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ!

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan Suriyeli mültecilere yardım kampanyası düzenleyerek, “Yanınızdayız” mesajı verdi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları gönüllü olarak “Yardımeli Derneği Kütahya Gönüllüleri” kampanyası kapsamında toplanan ilaç, gıda, giyecek, oyuncak vb aynî ve nakdî yardımlar (toplanan bağışlarla 230 koli kumanya, 58 adet kilim,  çeşitli ihtiyaç malzemeleri alındı.) Hatay’ın Reyhanlı, Altınözü ve Kumlu ilçeleri ile bağlı köylerinde Suriyeli savaş mağduru muhacirlere dağıtıldı.

Savaşın çaresiz bıraktığı, acı ve gözyaşı içindeki Suriyeli vatandaşlara kucaklarını ve gönüllerini açan Hatay halkının yanı sıra Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları da Belen Orman İşletme Şefi Mehmet Başaran aracılığı ile toplandığı yardımları mağdur durumda olan ailelere dağıttı. Kamplardaki ailelerin öncelikli ihtiyaçlarını belirleyen Yardımeli Derneği, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarının yardım elini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını oraya ulaştırdılar.

Hatay’ın ilçe ve köylerinde ihtiyaç sahibi olan ve buralarda ikamet eden Suriyeli kardeşlerimize toplanan yardımları ulaştıran Yardımeli Derneği; öncelikle gıda, kilim vb. yardımları ihtiyaç sahiplerine ilettiler.

Muhtaç ve mağdur durumda olan Suriyeli sığınmacılara her türlü desteği veren Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü personeli, maddi imkanları dâhilinde muhtaç vatandaşlara yardımda bulunarak, sosyal sorumluluk örneğinin en güzelini göstermiş oldular.

Biz biliyoruz ki “Müminler ancak kardeştir.” Ve kardeşlik, yardım elini uzatmaktır.

Paylaş