Banka HesaplarıBağış Yap

'Libya' ile İlgili Basın Açıklaması

'Libya' ile İlgili Basın Açıklaması

Libya halkı kendi durumları ile ilgili kararı yine kendileri vermelidir. Dışarıdan müdahale , hele silahlı müdahale kabul edilemez...

 

İsrail’i görmeyenlerin, Libya’da ne işi var ?

Libya halkının katılımcı, eşit ve meşru bir yönetimi talep etmeleriyle başlayan olaylar, batılı güçlerin sert askeri müdahalesi ile devam ediyor.Libya halkı kendi durumları ile ilgili kararı yine kendileri vermelidir. Dışarıdan müdahale , hele silahlı müdahale kabul edilemez.

BM şemsiyesi altında Fransa, ABD ve İngiltere’nin   aktif rol aldığı güç gösterisi, bölgede yeni bir dizayn arayışını hissettirmektedir. Her zaman hesapçı, çıkarcı ve ikiyüzlü davranmakla meşhur batılı güçler ,  insanlık vurgusuyla olaya koşmaları düşündürücüdür.

Zira dünya üzerinde ,  farklı bölgelerde Müslüman kanı akıtılırken, insanca yaşama hakkı tanınmazken, özgürlük ve insan hakları noktasında hakları gasp edilirken ; bu zevat   görünen haksızlıklar karşısında hiç de ‘ insancıl ! !’    yaklaşmadı.

Gazze ve Bosna ‘da masun insanlara yapılan zulüm, eziyet ve katliamlar görmezden gelindi.

Bugün Libya halkına yapılan müdahale, Libya’nın zalim yönetimini durdurmaktan öte, farklı niyetlerin olduğunu göstermektedir. Bizler bu zihniyeti ve arkasındaki sinsi planları   biliyoruz.

Dün Afganistan ve Irak’ta  sözüm ona barış ve demokrasi için bulunanlar, bugün Libya’da , yarın Yemen’de ve kimbilir daha hangi İslam ülkesinde… Ama getirdikleri sadece kan, gözyaşı ve zulüm…

Bu duruma sessiz kalan İslam ülkeleri de bu suça ortak olmamak için bir an evvel harekete geçmeli, hem Libya halkına, hem de zalim idarecilerine  isyan eden tüm Ortadoğu halklarına bu süreçte destek olmalıdırlar.Yoksa Afganistan ve Irak’ta  yaşanan acı tecrübeler , bir kez daha  yaşanacaktır.

Herkes bulunduğu yer, konum itibari ile bir şeyler yapmalıdır. Elimiyle, diliyle müdahale edemeyenler, hiç olmazsa kalbiyle buğz etmelidir. Müslüman kardeşlerimiz için dua  etmeye de imkanımız yok diyorsak eğer, Allah’ın azabı yakındır.

Libya halkı , zulümden , bombalardan kaçarken, açlık, susuzluk ve hastalıklarla da mücadele etmektedir. İki saldırı arasında kalmanın yanında, temel ihtiyaç malzemelerini dahi temin edememektedirler.

 Yardımeli Derneği olarak, Mısır ve Tunus sınırında  bulunan mağdur ve muhtaç  kardeşlerimize  elimizi uzatmak, onlara destek olmak istiyoruz.Bu anlamda yapılabilecek destekleriniz için şimdiden şükranlarımızı sunarız. Ekiplerimiz ihtiyaç olan yardım malzemelerini  Mısır’dan ve Tunus’tan temin edeceklerinden dolayı , nakdi yardımlar önemlidir.

‘’Size ne oluyor da , Allah yolunda ‘Ey Rabbimiz !Bizi halkı zalim olan şu beldeden kurtar ve rahmetinle bize sahip çıkacak bir koruyucu ve destek olacak bir yardımcı gönder’ diye yalvaran güçsüz erkekler, kadınlar ve çocuklar için mücadele etmiyorsunuz’ Nisa -75

Yönetim Kurulu Başkanı /Dr. Sadık DANIŞMAN

Paylaş