Banka HesaplarıOnline Bağış

Mağdur ailelerin iftar sofrasına konuk olduk

Mağdur ailelerin iftar sofrasına konuk olduk

Yardımeli Derneği, Ramazan faaliyetleri kapsamında mağdur ailelerin iftar sofrasına konuk oluyor.

Yardımeli Derneği, Ramazan faaliyetleri kapsamında mağdur ailelerin iftar sofrasına konuk oluyor. Ekiplerimiz, ziyarete iftarlıkları kendileri götürüyor. Ayrıca ailelere kumanya kartı veriliyor, çocuklara çeşitli  kıyafetler hediye ediliyor.

Babanın Kosavalı, annenin Türk olduğu 12 kişilik ailede sadece büyük çocuk çalışıyor, baba ise işsiz. Babanın durumu biraz manidar, çünkü 3 dil bildiği halde Türkçeyi iyi konuşamadığı için iş bulamıyor.  3 dil bilen babanın istihdam edilerek mağduriyetlerine kalıcı çözüm sağlanması için iş dünyasına çağrıda bulunuyoruz.

Yardımeli, hayırseverler aracılığıyla, Ramazan boyunca iftar sofralarına konuk olmanın yanı sıra çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunuyor. Siz de 100 TL ile bir yetime bayramlık kıyafeti hediye edebilir, 60 TL'lik kumanya kartıyla bir ailenin Ramazan alışverişini karşılayabilir, 5 TL ile bir kişinin iftar yapmasını sağlayabilirsiniz.

Yardımeli Ramazan ayında Türkiye'nin 81 ili ve Dünyanın 11 ülkesinde yardım çalışmaları yürütüyor. Dernek, "Gün Yardımlaşma ve Kardeşlik Günü" sloganıyla Ramazan sonuna kadar 25 bin yetimi giydirmeyi ve on binlerce kişiye iftar yaptırmayı hedefliyor. Ayrıca 4200 savaş mağduru Suriyeli çocuğa da bayramlık hediye edilecek.

Yardımeli Derneği 'Kamu Yararına Çalışan Dernek' statüsünde olduğu için bu kapsamda yapılacak bağışlar, şirketler tarafından gider olarak kaydedilebiliyor.

 

Paylaş