Banka HesaplarıBağış Yap

Mehdi Eker Sudan Akabe Yetimler Eğitim Külliyemizi ziyaret etti

Mehdi Eker Sudan Akabe Yetimler Eğitim Külliyemizi ziyaret etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker Sudan Akabe Yetimler Eğitim Külliyemizi ziyaret etti. Türkiye’den ve Sudan makamlarından kalabalık bir heyet ile gerçekleştirilen ziyarette, Dernek Başkanımız Sn. Dr. Sadık Danışman misafirlerle bire

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 13. dönem Türkiye-Sudan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısına katılmak üzere gittiği Sudan’da, Tarım ve Sulama Bakanı Abdul Halim Ismael Al-Mutaafı ve diğer yetkililerle resmi görüşmeler yaptı.

Sayın Bakanımız Mehdi Eker, muhterem eşleri ve beraberindeki heyet, daha sonra Yardımeli Derneği tarafından yaptırılan ve Afrika’nın sayılı yetimhanelerinden biri olan “Sudan Yetimler Külliyesi”ni de ziyaret ederek külliye hakkında Akabe Yetimler Külliyesi Genel Müdürü Hasan Hafızoğlu’ndan bilgi aldı.

Yetimler beraber yemek yiyen, onlarla şakalaşan, bol bol hatıra fotoğrafı çektiren, yetimlerin eğitim gördüğü sınıflarda onlarla beraber ders dinleyen ve yetimlerin büyük ilgisine mazhar olan Sayın Bakanımız Mehdi Eker: “Yardımeli Derneğini böyle bir büyük ve anlamlı bir hizmete vesile olduğu için tebrik ediyorum, kendilerinden Allah razı olsun, hakikaten büyük bir hizmet; bunu buraya gelince daha iyi anladım. İnşallah bu külliyle geleceğin Sudan’ını inşa etmede önemli bir rol oynadığı gibi, kardeş Sudan-Türkiye ilişkilerini her alanda geliştirmede de önemli bir rol oynayacaktır” dedi. 

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman ise: “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker’i, muhterem eşini ve beraberindeki heyeti Yetimler Külliyemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk, kendilerinden Allah razı olsun. Külliyemizi Sayın Bakanımızla beraber gezdik, gerekli bilgilendirmeleri yaptık, sayın Bakanımız bu hizmetlerden çok memnun kaldı, bu hizmetlerin devamını diledi” dedi.

Ziyaret, Sayın Bakanımız Mehdi Eker’in yetimlere hediyeler vermesi ve   plaket takdimi ile son buldu.

Paylaş