Banka HesaplarıBağış Yap

Mehmet Doğru nun Validesinin İsmi Sudan da Bir Cami de Yaşayacak

Mehmet Doğru nun Validesinin İsmi Sudan da Bir Cami de Yaşayacak

Ocak ayında Sudan Hartum'da çalışmalarına başlanan Akabe Yetimler Külliyesinin Camisini yapmayı üstlenen Mehmet Doğru Bey temel için ilk bağışını yaptı.

Mehmet Doğru’nun Validesinin İsmi Sudan’da Bir Cami’de Yaşayacak

Ocak ayında Sudan Hartum’da çalışmalarına başlanan Akabe Yetimler Külliyesinin Camisini yapmayı üstlenen Mehmet Doğru Bey temel için ilk bağışını yaptı.

Sudan’ın başkenti Hartum’da yetimlere yönelik, onların eğitim, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılayacakları bir proje olan Akabe yetimler külliyesi, Sudan’ın eğitim temelli kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır. İki Bloğu bitmiş olan ve Sudan’ın yeni eğitim sezonunda yüz kadar öğrenciyle hizmete başlayacak Akabe Yetimler Külliyesi, yetim öğrencilerin yüzünü güldürecek. Nitekim eğitimin önemini vurgulayan bu proje kapsamında, 1,5 yıl içinde yapılması beklenen, 570 m2 alana sahip olan ve 350 kişilik camiinin masraflarını üstlenen Mehmet Doğru camiye validelerinin ismi olan Anakız Hatun Mescidi adını verdi.

Mehmet Doğru, Anakız Hatun Mescidinin ilk kazma darbesi için bağışını yaptı. Yardımeli Derneği Genel Başkanı Sadık Danışman’da, Yönetim Kurulu Sudan Sorumlusu Mustafa Karaca ve Danışma Kurulu Üyesi Faruk Özkaya eşliğinde Mehmet Doğru Bey’e örnek davranışlarından ötürü bir teşekkür plaketi takdim etti.

Paylaş