Banka HesaplarıOnline Bağış

Memur-Sen'den Bir Örnek Davranış Daha

Memur-Sen'den Bir Örnek Davranış Daha

Bundan önceki doğal afet ve felaketlerde de sosyal sorumluluk duyarlılığı içerisinde üzerine düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getiren Memur-Sen Konfederasyonu, Filipinler için

Filipinler’de meydana gelen felaket sonrası harekete geçen kurumlar her geçen gün artıyor. Toplumumuzdaki bu duyarlılığın en güzel örneklerinden biri daha Ankara’da start verdi. Bundan önceki doğal afet ve felaketlerde de sosyal sorumluluk duyarlılığı içerisinde üzerine düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getiren Memur-Sen Konfederasyonu, Filipinler için de harekete geçti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Merkezinde, konfederasyona üye Sendika Başkanları ve temsilcileri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, insani yardım olarak faaliyet gösteren STK temsilcileri ile bir araya geldi.Yardımeli  Ankara Şube Başkan Yardımcısı Şükrü Can’ın da katıldığı   basın toplantısına, Kimse Yok mu, İHH, Deniz Feneri, Cansuyu derneklerinin temsilcileri de hazır bulundu.  

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Filipinlerde 10 binlerce insanın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve yüz binlerce insanın evsiz kaldığı tayfun felaketinin milletimizi derinden üzdüğünü söyledi. Gündoğdu, Memur-Sen ailesi olarak "Filipinler İçin İnsanlık Vakti" adıyla bir yardım kampanyası başlattıklarını kaydetti.

Gündoğdu: "Mazlum ve mağdur insanların ne tenlerinin rengi, ne dinleri ne de dilleri önceliktir. Bir yerde 'imdat' çığlığı varsa karınca kararınca elimizi uzatmaya gayret ediyoruz" diyen Gündoğdu, Memur-Sen ve Hak-İş'in Filipinler'e 50'şer bin lira olmak üzere toplam 100 bin liralık bağışta bulunduğunu, bu bağışın başta Yardımeli Derneği olmak üzere yardım kuruluşları eliyle felaket bölgesine ulaştırılacağını söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Yardımeli Derneği Ankara Şube Başkan Yardımcısı Şükrü Can: "Yardımeli Derneği, Dünyanın neresinde olursa olsun, her zaman mazlumun, mağdurun yanında, haksızlığın, hukuksuzluğun ve zalimin karşısındadır. Bugün de yaşanılan tayfun felaketi nedeniyle Filipinler halkının yanındadır. Mazlum ve mağdur insanların ne tenlerinin rengi, ne dinleri ne de dilleri önceliktir. Bir yerde imdat çığlığı varsa karınca kararınca elimizi uzatmaya gayret ediyoruz. Bu inançla milletimiz ve milletin oluşturduğu kurumlar her zaman olduğu gibi sel felaketinde de ilk yardıma koşanlar oldu, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu anlamlı kampanyadan dolayı Memur-Sen ve Hak-İş yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Memur-Sen ve Hak-İş tarafından hazırlanan 100 bin TL'lik temsili çekler, Filipinler’deki yardım kuruluşları temsilcilerine sunuldu.

Paylaş