Banka HesaplarıBağış Yap

Mescidi Aksa’nın bahçesinde iftar etmeye var mısınız?

Mescidi Aksa’nın bahçesinde iftar etmeye var mısınız?

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Ramazan Ayının son Cuma günü Yardımeli Derneği Mescidi Aksa bahçesinde ribatta bulunan kardeşlerimize iftar sofraları kurarak, ikramda bulunmaktadır.

Mescidi Aksa bahçesinde, Siyanist işgal devletinin zulmüne ve haksızlıklarına direnerek direnişlerini sürdüren Filistinli kardeşlerimiz için her gün 500 kişilik iftarlar düzenlenecektir. Siz de bir tas yemek ile bu direnişe katkı sağlayabilirsiniz.Siyonist işgal devleti zulmüne devam ediyor..
Filistin sadece İslam dünyasının değil Siyonist işgalin başladığı 1940’lı yıllardan bu yana yeryüzündeki mazlumiyetin, mağduriyetin, zulmün ve direnişin sembolü haline gelmiştir.Son günlerde yine yayılmacı politikasının gereği Filistinli kardeşlerimizi zorla evlerinden çıkaran,tarlalarını ateşe veren, Mescidi Aksa’ya bu mübarek günlerde Filistinlilerin girmesini yasaklayan İsrail rejimi diğer yandan da Gazze ablukasını sürdürüyor..15 yıldır abluka ve ambargo altında tutulan Gazze’de, temel insani tüketim maddelerinin temini, sağlık malzemeleri ve ilaç sıkıntısının artması, hayatı daha da zorlaştırmaktadır.

Yardımeli Gazze ofisi hiç durmuyor..
Gazze’de bulunan Yardımeli Ofisi, geçen yıl Ramazan Ayı hemen öncesi İsrail tarafından bombalanmış ve yerle bir edilmişti. Ama, faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız hiç aksamadan aralıksız devam etti. Kardeş aile ödemeleri, yetim eğitim destekleri, sağlık yardımları, Ramazan Ayı yardımları ve kurban organizasyonlarına ilaveten, Gazze ofisi tarafından geliştirilen mikro projeler de Gazze’de uygulanmaya devam ediyor.

Ramazan ayına özel iftariyelikler ve gıda paketleri, ailelerin evlerine teslim edilmektedir.Ayrıca, bayram öncesi Yetimlere bayramlık kıyafet ve hediye paketleri de hazırlanarak, yetimlere ulaştırılmaktadır. Mağazalara getirilen yetimler, eğlenerek ve kendileri seçerek bayramlık kıyafetlerini almaktadırlar.Yardımeli olarak Filistin ve Gazze ile hiçbir zaman irtibatımızı koparmadık. Bağışçılarımızın desteğiyle her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk.Siyonist rejimin bombaları Yardımeli Gazze temsilciliğimizi vurmasına rağmen Gazze’den hiç ayrılmadık. Aksine daha bir inançla, daha fazla yardımla Gazze’de olduk.

Dünya Kudüs Günü
Ramazan’ın son cumasında, yani Dünya Kudüs Günü’ünde Aksa’nın bahçesinde olacağız. Ribattaki kardeşlerimizle birlikte iftar edeceğiz. Kudüs’ün,  Gazze’nin, tüm Filistin topraklarının Siyonist işgalden kurtulması ve İslam ümmetinin birliği için dua edeceğiz. Cuma gününden itibaren her gün Mescidi Aksa avlusunda 500 kardeşimize iftar vereceğiz.Tüm İslam coğrafyasının yüreğinin Mescidi Aksa için atacağı Dünya Mescidi Aksa Günü’nde sizleri Filistinli kardeşlerimize desteğe çağırıyoruz.Veren el ile alan el arasında köprü olma görevimizi daha yoğun sürdürdüğümüz bu pandemi ve mübarek Ramazan günlerinde Filistinli kardeşlerimize de dualarınızı ve infaklarınızı götüreceğiz.Yüreği Filistin olan, kalbi Gazze’de atan, dualarının içinden Aksa’ya özgürlük geçen tüm kardeşlerimize selam olsun.

Paylaş