Banka HesaplarıBağış Yap

Mısır Gazze Konvoyuna Saldırdı

Mısır Gazze Konvoyuna Saldırdı

Filistin' Özgürlük Konvoyu, Mısır hükümetinin engellemerinden kaynaklanan problemler nedeni ile hala Gazze'ye ulaşamadı. En son fiili müdahalede de bulunarak, kendine yakışanı yaptı

Filistin' Özgürlük Konvoyu, Mısır hükümetinin engellemerinden kaynaklanan problemler nedeni ile hala Gazze'ye ulaşamadı. En son fiili müdahalede de bulunarak, kendine yakışanı yaptı Hüsnü Mübarek diktası. Gazze'ye 50 km mesafedeki El Ariş limanında bekletilen konvoya , limandan ayrılmalarına müsaade edilmedi ve etrafı tam techizatlı binlerce asker ve polis tarafından kuşatıldı. Tek suçlarının  Gazze'de ambargo altında yaşayan insanlara yardım etmek olan bu yiğit insanlara , adeta  terörist ve düşman muamalesi yapılmıştır. Tamamen savunmasız  olan insanlara techizatlı asker ve polisler tarafından saldırılmış, taş ve sopalarla darp edilmiştir. Ekipten 50 kadar kişi muhtelif yerlerinden yaralanmış, durumu ağır olanlar hastaneler sevk edilmiştir. Mısır polisi konvoyda bulunan 7  kardeşimizi de mukavemet göstermesi sebebiyle gözaltına almıştır. Gerek Dışişlerinin ve gerekse konvoya katılan milletvekillerinin girişimleri sonucu, fiili müdahale ve darp şu an durmuştur. Fakat, Mısır hükümetinin ne yapacağı henüz net değildir. Çünkü bu zamana kadarki tüm görüşmelere ve alınan ortak kararlara ihanet etmiş, sözünde durmamıştır. Siyonist İsrail hükümetinin  engellemeleri ile karşılaşılması muhtemel olan bu kutsal yıolculukta, şu ana kadar İsrailli hiçbir yetkili ile muhatap olunmamış, ama Halkı müslüman olan Mısır hükümetinin acımasız ve gaddarca müdahaleleri dünya kamuoyu önünde gerçekleşmektedir. Bu ayıp , bu kara leke , bu günah Mısır hükümetine yeter. ŞAHİD OL YARAB.ŞAHİD OL YARAB.
Onların bir hesabı vardır, ama ALLAH'ın da bir hesabı vardır mutlaka. Onların Firavnu olabilir, Enver Sedatları olabilir, Hüsnü Mübarekleri olabilir.... Ama unutmasınlar, karşılarına birgün  Musalar, Halid İstanbuliler, Hasan El Bennalar  çıkabilir. İnşaallah , bu tavırları gösteriyorki, Mısır hükümeti son kozlarını oynuyor, sonları geldi . Bu kutlu yolculuk, belki de Gazze ile birlikte, Gazze'deki  şehidlerin bereketi ile diğer islam coğrafyalarının da kurtulmasına , dirilişine vesile olacaktır. 
 
Mısır askerlerinin saldırı haberinden sonra , durumdan haberdar olan binlerce duyarlı kardeşimiz İstanbul Mısır Konsolosluğu  ve Ankara'da  Mısır Büyükelçiliği önünde nöbete başladı ve protesto ve tepkilerini bildirdiler.Ve  konvoyun sağ salim Gazze'ye ulaşana kadar bu nöbet ve desteğin süreceği  noktasında kararlılıklarının beyan ettiler.
 
MISIR KONSOLOSLUK İLETİŞİM BİLGİLERİ

 


Telefon : 0212 324 21 33 

Faks     : 0212 324 22 04
 
Paylaş