Banka HesaplarıBağış Yap

Moritanya Kardeş Aile Dağıtımları Yapıldı

Moritanya Kardeş Aile Dağıtımları Yapıldı

Yardımeli, Dünya Müslümanlarını ve Moritanya Müslümanlarını Ramazan’da da yalnız bırakmayarak onlar için gerekli her türlü yardımı yapmakta olup inşallah bundan sonra da bu tür yardımları yapmaya devam edecektir.

MORİTANYALILARI KARDEŞ AİLE ÖDEMELERİYLE SEVİNDİRDİK

Moritanya… Ümmet coğrafyamızın bir parçası…  Yokluklar ve yoksullar ülkesi, ama bir anlamda da gönlü zengin, güzel insanların ülkesi…

Ülke, bir zamanlar Fransızların sömürgesi haline gelse de 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur.

Yardımeli,  Dünya Müslümanlarını ve Moritanya Müslümanlarını Ramazan’da da yalnız bırakmayarak onlar için gerekli her türlü yardımı yapmakta olup inşallah bundan sonra da bu tür yardımları yapmaya devam edecektir.

Bu yardımlardan biri de dünyanın dört bir yanında başarıyla uyguladığımız Kardeş Aile Projesidir. Derneğimiz, Ramazan ayında da Moritanyalı muhtaçları ve mağdurları sevindirerek onlara Kardeş Aile Ödemeleri yapmış, bundan sonrada bu ödemeler ve yardımlar devam edecektir.

Konuyla ilgili konuşan Moritanyalı muhtaçlar, “Bizlere her konuda yardım eden, bu Kardeş Aile ödemelerini yapan Yardımeli Derneğinden ve kardeş ülke Türkiye halkından Allah razı olsun. Yardımeli Derneği her zaman maddî ve manevî yardımlarıyla ve destekleriyle bizim yanımızda oldu. Allah onlardan razı olsun, kardeş Türkiye halkına selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz” dediler.

Paylaş