Banka HesaplarıOnline Bağış

Mültecilere Eğitim Desteği

Mültecilere Eğitim Desteği

3000 Suriyeli mülteci öğrenci Yardımeli Suriye Geçici Okulları’nda eğitimlerine devam ediyor. Milli Eğitimden izinli olarak açılan okulların giderleri Yardımeli Derneği tarafından

3000 Suriyeli mülteci öğrenci Yardımeli Suriye Geçici Okulları’nda eğitimlerine devam ediyor. Milli Eğitimden izinli olarak açılan okulların giderleri Yardımeli Derneği tarafından karşılanmaktadır. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 2 Kırıkhan ve Merkezde birer adet okulda toplam 3000 öğrenci eğitim görmekte.

Yardımeli bir taraftan muhtaç mülteci kardeşlerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan özellikle okul çağındaki çocukların eğitimlerini devam ettirmeleri noktasında 2013 yılında hayata geçirdiği okullara desteğini sürdürüyor.

Hatay ve Reyhanlı ilçesinde ki bu 4 okulda 3000 öğrenci eğitim görüyor. Eğitim gören öğrencilerin ve görevli personelin tüm ihtiyaçları Yardımeli Derneği tarafından karşılanıyor.

Bu okullarda görevli ve öğretmen toplam 120 personele zekat fonundan destek veriliyor. Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan nezaretinde bu 120 personele Aralık ayı yardımları elden teslim edildi.

Paylaş