Banka HesaplarıBağış Yap

Müslümanlar bir olmalı!..

Müslümanlar bir olmalı!..

Uluslararası bir toplantı vesilesi ile Türkiye’de bulunan Müslüman Alimler Birliği Genel sekreteri Prof.Dr. M.Ali Karadaği ve beraberindeki heyet, Dernek merkezimizi ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Müslüman Alimler Birliği Genel sekreteri Prof.Dr. M.Ali Karadaği, K.Irak İslami Hayır Birliği YK Başkanı Hüseyin Karadaği ve birliğin yönetim kurulu üyeleri yoğun programları arasında, Yardımeli Merkeze gelerek, Genel Müdürümüz Bahri Bulut ve Genel Koordinatörümüz Osman İlhan ile görüşerek, yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Yardımeli Derneği’ni çalışmalarından dolayı tebrik eden Prof.Dr. M.Ali Karadaği “ Hayra yaptığınız hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ederiz. Siz hem hayr yapıyorsunuz, hem de hayra vesile oluyorsunuz. Dil ile hayra davet edenlerin yanında, fiili olarak da hayra çağırmanız, hayrın içerisinde olmanız takdire şayandır. Müslümanların durumu maalesef içler acısı. Bu durumda bir olmamız, birbirimize sahip çıkmamız, destek olmamız gerekiyor.” Dedi.

K.Irak İslami Hayır Birliği YK Başkanı Hüseyin Karadaği yaptığı açıklamada, 1988 yılında kurulan ve imar, yetim destekleme, sağlık ve insani yardım alanlarında faaliyet gösteren dernek hakkında bilgiler aktardı. Ve yapılan faaliyetlerde işbirliği ve güç birliğine hazır olduklarını ifade etti.
 


 

Yardımeli Derneği Genel Müdürü Bahri Bulut misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettikten sonra, Yardımeli faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı . “Çalışmalarımızda ‘ Mü’minler ancak kardeştirler’ emri ilahisini dikkate alarak hareket ediyoruz. Yurt dışında 6 ofisimizle (Sudan, Somali, Pakistan, Bangladeş, Moritanya, Gazze) birlikte 35 ülkede çalışmalarımız devam ediyor. Duamız şu ki, dünya üzerinde zulüm, haksızlık, eşitsizlik, savaş ve mağduriyetler son bulsun, insanlar rahat ve huzurlu yaşasınlar ve bizim gibi insani yardım kuruluşlarına fazla ihtiyaç olmasın. Ama durum maalesef her geçen gün kötüye gidiyor. Ama bizler umudumuzu kaybetmeden, gittiğimiz yerlere de umut olmaya çalışıyoruz. Bizler onlara maddi yardım yapıyoruz ama, onlardan da aldığımız, kazanımlarımız mutlaka var. Gazze açık hava hapishanesi konumunda malum. Dünya ile irtibatını sağlayan kapılardan biri Refah sınır kapısı Mısır tarafından kapalı tutuluyor maalesef. Yardımeli olarak hem İslam İşbirliği teşkilatı Genel Sekreterliğine, hem de dönem başkanı sıfatıyla Sn. Cumhurbaşkanımıza bir yazı gönderdik. İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi olan Mısır’ın Refah sınır kapısını açması ve açık tutması yönünde İİT’nın gerekli girişimlerde bulunmasını, gerekirse baskı uygulamasını talep ettik. Bu konuda sizlerin de desteği olursa, gündeme getirirseniz memnun oluruz. Yaptığınız çalışmalarda muvaffakiyetler niyaz ederiz. ” dedi.

Daha sonra karşılıklı hediye ve plaketler takdim edildi ve yeniden görüşmek üzere planlama yapıldı.
 

Paylaş