Banka HesaplarıBağış Yap

Mutlu Sona Az Kaldı...

Mutlu Sona Az Kaldı...

Somali'de inşaatı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi tüm sıkıntı ve zorluklara rağmen tüm hızıyla devam ediyor.

Somali'de inşaatı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi  tüm sıkıntı ve zorluklara rağmen tüm hızıyla devam ediyor.

Kaba işlerinin tamamlandığı çalışmalarda, tesisat ve ince işçilikleri devam etmektedir. 2015 yılı içerisinde açılması planlanan hastane, Somalili mazlum halka ve çocuklara hizmet etmekle birlikte, Afrika'nın tamamına cevap verebilecek kapasite ve kalitede inşa edilmektedir.

Tüm malzemelerinin Türkiye'den gönderildiği hastanenin , en son gönderilen  4  konteynerler  malzemeler de Mogadişu'ya ulaştı.Yardımeli Somali Koordinatörü Mehmet Çitil  tarafından teslim alınan malzemeler, liman işlemlerinin yapılmasından sonra  hastane sahamızda  sevk edilmiştir.

Hasta odaları için gerekli tüm yatak, dolap, kanepe, mobilya aksamı, PVC pencereler, kapılar, boya malzemeleri, elektrik panoları, elektrik tesisat kablo ve malzemeleri, elbise dolapları, konferans salonu sahne, sandalye ve diğer malzemeleri,  ameliyathane kapı, tesisat malzemeleri, bankolar, toplantı ve diğer tüm masalar,  bekleme yerlerinin koltukları, yer döşemeleri  ve malzemelerinden oluşan yaklaşık  100 ton malzeme yerine ulaşmış oldu.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Somali Koordinatörü Mehmet Çitil " Çok şükür inşaatımızın büyük bir kısmını tamamladık. Bundan sonra ince işçilik için malzeme ve tıbbi cihazlarla ilgili ihtiyacımız vardır. Bu hastane ölüm sıralarını bekleyen  masum çocuklara ve çocuklarının başında adeta ölüm nöbeti bekleyen mazlum annelere hediyemiz olacak inşaallah. Tıbbi cihaz ve malzeme hususunda ihtiyacımız devam etmektedir. Bu konuda yardımcı olmak isteyenler Genel Merkezimizle irtibata geçebilirler." dedi.

Paylaş