Banka HesaplarıBağış Yap

Öğrencilerle Buluşmalarımız Devam Ediyor

Öğrencilerle Buluşmalarımız Devam Ediyor

Okullarda rehberlik ve sosyal etkinlik çalışma gruplarının daveti ile gerçekleşen, tanışma toplantılarının bu ayki yeri Yenibosna Bilim Koleji idi...

 

Farklı okullarda  öğrencilerle olan buluşmalarımız ve sohbetlerimiz devam ediyor.

Okullarda rehberlik ve sosyal etkinlik  çalışma gruplarının daveti ile gerçekleşen,  tanışma  toplantılarının bu ayki yeri Yenibosna Bilim Koleji idi.

Bilim Kolejinin öğrencileri ile bir araya gelinen toplantıda, Yardımeli Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya, Derneğin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında  bilgi verdi. Devam eden projeler hakkında da  sunumlar yapan Karacakaya, özellikle Kardeş Aile projesine dikkatleri çekti: ‘’Sevgili Kardeşlerim yaptığımız çalışmalarda şunu gördük ki , asıl yoksulluk, asıl yoksunluk merhametten , sevgiden, yardımlaşmadan ve insanlıktan yoksun olmaktır. Nice fakir gördük, ama merhamet ve şefkat dolu, şükrediyor. Nice zenginler de gördük ki, merhametten, yardımlaşmadan yoksun, hep şikayet eder. Bizim medeniyetimizde ,sağ elin verdiğinden  sol elin haberi  olmaz’’ diye devam eden konuşmasında , sadaka taşlarını ve veresiye defterlerini  örnek göstererek öğrencilere  infak ahlakını hatırlattı.

İlköğretim okulundaki bir sınıfın haftalık harçlıklarını biriktirerek , Gazze’den bir kardeş edindiklerini  de ifade eden  Karacakaya,  öğrencilere şu tavsiyelerle konuşmasını sonlandırdı: ‘ Sevgili arkadaşlarım, bulunduğunuz imkanların ve varlıkların değerini bilin ne olur. Bu imkanları ve  bu fırsatları bulamayan, hiç görmemiş kardeşleriniz var. Şükretmeyi , Allah’a teşekkür etmeyi ne olur unutmayın.’’

Toplantıya katılan Okul Müdürü Sn. Ali Yeşilyurt’ta yaptığı konuşmada, öğrencilere yardımlaşma ve dayanışmanın öneminden bahsetti.Ve  öğrencilerden harçlıklarından biriktirdikleri miktarlarla , Kardeş Aile Projesine destek istedi.

Yardımeli Derneğinin faaliyetlerin tanıtıldığı sinevizyon gösteriminin ardından, Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya , Okul Müdürü Sn Ali Yeşilyurt’ta desteklerinden ve misafirperverliklerinden dolayı  bir plaket takdim etti.

Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn Şenay Dinçel Hanımefendi de ,  Bilim Koleji Müdür Yardımcısı Sn. Rahmi Güler’e   günün anısına bir plaket takdim etti.

Paylaş