Banka HesaplarıBağış Yap

Onun Artık Arabası Var

Onun Artık Arabası Var

Yardımeli’miz, Balıkesir’in İvrindi ilçesi Büyükyenice kasabasında yaşayan ilköğretim 4. sınıf öğrenci Mürsel’e akülü araba hediye etti.

Yardımeli’miz, Balıkesir’in İvrindi ilçesi Büyükyenice kasabasında yaşayan ilköğretim 4. sınıf öğrenci Mürsel’e akülü araba hediye etti.

Balıkesir İvrindi ilçesine bağlı gözlerden uzak Büyükyenice kasabasında gözlerini açtı Mürsel. Bedensel özürlü olarak engellerle dünyaya gelmiş. Şimdi ise 16 yaşında bir delikanlı. Evin ikinci çocuğu. Çilekeş anne ve baba Mürsel’in engellerini aşmasında en büyük destekçileri, Mürsel’in okul yaşı gelmesine rağmen kasabada engelliler sınıfı ve öğretmeni olmamasından dolayı okula başlayamaz. Neyse ki çok gecikmeden iyileşen engelli hizmetleri sayesinde kasabanın okuluna öğretmen gelir ve sınıf açılır, Mürsel özlemini çok duyduğu okuluna başlar. Şimdi 4. sınıftadır. Hayat onun için hem okulda hem de evde oldukça zor dur. Babası yeri gelir Mürsel’i kucağında, yeri gelir el arabasında okula götürmeye başlar. Ailenin sabrı meyvesini verir, valilikten tekerlekli sandalye verilir. Tekerlekli sandalye Mürsel’in ve ailesinin hayatını kolaylaştırmaya başlar, ancak yine de Mürsel tek başına okula veya oyun oynamak için bir yere gidip gelemez.

Bir gün çevre köylerden birinde muhtarlık yapan Sadık muhtarın, yeni aldığı pantolonun paçasını Büyükyenice kasabasında terzilik yapan Mürsel’in babasına diktirmek için getirene kadar. Sadık muhtar, babasının Mürsel’i el arabasıyla okula götürüp getirdiğini görür, Mürsel’in durumuna çok üzülür. 

Sadık muhtar Yardımeli Derneği’nde gönüllü faaliyetlerde bulunan dostunu arar, Mürsel’in bir akülü arabaya ihtiyacı olduğunu söyler. Gönüllümüzde bu ihtiyacı, Yardımeli yetkililerine söyler. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra akülü arabayı Yardımeli ekiplerimiz Balıkesir’in İvrindi ilçesi Büyükyenice kasabasına giderek Mürsel’in ailesine teslim eder.

Sev bizi, sevdir bizi, sevindir bizi Ya Rabbi!

Akülü arabasına kavuşan Mürsel, ''Okuluma artık kendim gidip geliyorum. Eğitimimde bir sorunum yok, derslerim de iyi. Bana akülü araba veren Yardımeli Derneğine çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Mürsel’in babası Ömer Faruk Bey ise, “Çocuğuma akülü araba vererek hayatında büyük kolaylıklar sağlayan Yardımeli Derneğine ve personeline çok teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun. Demek ki insanlık ölmemiş, insanlık Yardımeli Derneği gibi derneklerimiz sayesinde yaşıyor” dedi.

Paylaş