Banka HesaplarıBağış Yap

Onuruyla yaşadı, şehid olarak öldü…

Onuruyla yaşadı, şehid olarak öldü…

Muhammed Mursi, Mısır tarihinde demokratik seçimle işbaşına gelen ilk Cumhurbaşkanı ünvanı ile, mahkeme salonunda savunmasını yaptığı esnada fenalaşarak hayatını kaybetti.

Hayatını imanına şahid kılmıştı. Mücadele dolu bir hayat yaşayan Mursi, dava adamı yiğit bir insandı.

Bazı insanların dolu dolu geçen hayatları topluma ışık tutarken, ölümleri de bir mesaj ve ders vermektedir. Ölürken bile, toplumu dirilten, uyandıran bir ölüm ne güzel bir ölüm… Hayatını, mücadelesini, gördüğü eziyet ve zulmü şahid tutarak gitti.

2012 yılında seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olarak göreve geldi. Yaptığı çalışmalara 1 yıl bile katlanamayan darbeciler, 3 Temmuz 2013 yılında silahlı kuvvetler eliyle yönetime el koydular. Başta Rabiatül Adeviyye meydanı olmak üzere, ülkenin farklı yerlerinde protesto gösteri yapıldı. Yapılan gösterileri darbeci Sisi, halkın üzerine ateş açarak cevap verdi. Ve bu gösteriler esnasında 3.500 kişi hayatını kaybetti, 11.500 kişi de yaralandı. 700 İhvanı Müslimin üyesi göz altına alınarak, zindanlara atıldı. Kurulan sözde mahkemelerde 75 kişi hakkında idam kararı verildi, diğer tutuklular hakkında hapis cezaları verildi. Kendisi hakkında da idam kararı verilen Mursi, O gün bugündür (6 yıl) zindanlarda ve tek kişilik hücrelerde yaşam mücadelesini sürdürdü. Sağlık sorunları her geçen gün artmasına rağmen, darbeci yönetim tedavi imkanı sunmadı. Adeta göz göre göre ölümünü seyretti.

Bizler mücadelene şahidiz Yiğit İnsan.. Yolun açık olsun.

 

 

Davet Ediyoruz!!!

Şehid Muhammed Mursi için kılınacak gıyabi cenaze namazına tüm halkımızı davet ediyoruz.

18 Haziran Salı
İkindi Namazını Müteakip
Fatih Camii

Paylaş