Banka HesaplarıBağış Yap

Pakistan dostluğu bir başka

Pakistan dostluğu bir başka

Pakistan ile tarihten gelen bir dostluk ve kardeşlik bağı vardır. Pakistan faaliyetlerinde bu samimiyeti ve muhabbeti iliklerimize kadar hissediyoruz.

Yardımeli Pakistan Ofisi, kardeş aile yardımları, yetim eğitim destekleri, su kuyularının açılması, Ramazan ve Kurban organizasyonlarının gerçekleştirilmesi çalışmalarını aksatmadan devam ettirmektedir.

Ramazan Ayı münasebetiyle, ülkeye giden YK üyeleri İlyas Kaymaz ve Av. Atilla Sansak, yapılan çalışmaları yerinde izledi ve birebir şahidlik ettiler. Dolu dolu ve yoğun geçen programlarda, Peşaver, Çarsada, İslamabad ve Keşmir bölgelerine gidildi iftar sofraları kuruldu, kumanya paketleri dağıtıldı. Yardımeli EyüpSultan Köyü ziyaret edilerek, köy halkı iftar sofrasında hasbihal edildi, ailelere kumanya paketleri hediye edildi.
 


Yetimhaneler ziyaret edilerek, yetimler ve öğrenciler bayram öncesi kıyafet ve hediyelerle sevindirildi.

Demiryolu işçilerinin bulunduğu mekanda iftar sofrası kurularak, işçilerle güzel bir akşam geçirildi.
 


Şehrin en kalabalık ve trafiğin yoğun olduğu kavşakta, iftara evlerine yetişemeyen araç sahiplerine iftariyelikler dağıtıldı.

Keşmir bölgesine de geçilerek, kardeş ailelerle bir araya gelindi ve ailelere gönderilen destek ödemeleri yapıldı, kumanya paketleri hediye edildi.
 


Keşmir bölgesinde kardeş aileler, evlerinde de ziyaret edildi. Özellikle babaları olmayan yetim bir aileye yapılan ziyaret ekibimizi duygulandırdı. Zira, babaları olmayan ailenin, annelerinin de 3 ay önce vefat ettiğini öğrendiler. 2 çocuk öksüz kalmış ve amcalarının yanına sığınmışlar. Ama yüzlerindeki hüzün, çekimser ve ürkek tavırları dikkatlerden kaçmıyordu. Aileye ve çocuklara hediyeleri verildi, vedalaşıldı.

Paylaş