Banka HesaplarıBağış Yap

Paylaşarak direndik…

Paylaşarak direndik…

Tüm dünyayı etkileyen covit-19 virüsü karşısında, umutları, hayalleri ve hayatları diri tutma çabasıdır: PAYLAŞABİLME

Yaşadığımız pandemi günlerinde, herkesin biraz daha kendisi ile, ailesi ile  başbaşa kaldığı, hayatın biraz yavaşladığı, toplumsal birlikteliklerin biraz ertelendiği zamanlar olsa da;  toplumsal dayanışmanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın en çok gerekli olduğu zaman dilimine şahidlik ediyoruz.
 


Devam eden rutin hayat içerisinde belki ihtiyacı olmayan, geçinebilen, yiyecek ve içecek noktasında ihtiyaçlarını karşılayabilien nice aileler, bu süreçte ihtiyaçlı duruma düştüler. Geçici bir dönemdi; ama desteğe ve morale ihtiyacı vardı..

İşte bu durumda, bize güç veren, toplumsal birliğimizi sağlayan, huzur ve güveni tetikleyen faktörlerimiz devreye girdi : Dayanışma, Yardımlaşma, Paylaşma..
 


Bu süreçte, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın gücünü yanlarında hissedemeyen, batılı toplumların kendi aralarındaki mücadeleleri, çaresizliklerini ve terk edilmişliklerini de gözlemliyoruz maalesef..

Nakdi yardımlar bayram öncesi teslim ediliyor..

Mübarek Ramazan Ayı boyunca, Anadolu’daki tüm tüm Yardımeli şube, temsilci ve gönüllüleri, sokak sokak dolaşarak, bizzat kapılara kadar hak sahiplerine hediyelerini, gıda paketlerini, ev eşyalarını ve diğer ihtiyaçlarını ulaştırdılar.
 


Bayram öncesi, bayarama daha rahat girmeleri, bayramlık ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, nakit yardımlar ailelere ulaştırılmaya devam ediyor.

Fitre, zekat ve sadakaların bayram öncesi ailelerin eline nakit olarak ulaştırılması için tüm yurttta, Yardımeli ekipleri hummalı bir çalışma içine girdiler.
 


Pandemi hastalığı karşısında gerekli tedbirler alınarak devam eden yardım çalışmaları sonucunda, ailelere umut olabilmek, çocuklara gelecek verebilmek, yetimlere veli olabilmek, çaresizlere çare olabilmek ne mutlu..

Önceden tespitleri yapılan ailelerin varsa banka hesaplarına, yoksa bizzat elden nakdi yardımlar ulaştırılmaktadır.

Yardımlaşarak yıkılmadık..

Paylaşarak direndik..

Direnerek kazanacağız…(İnş)

RAMAZAN - ONLİNE BAĞIŞ

Paylaş