Banka HesaplarıBağış Yap

Raid Salah tan Kardeşlik Çağrısı

Raid Salah tan Kardeşlik Çağrısı

Raid Salah, Yardımeli Derneğinin "Kardeş Aile Projesi"ne önemle vurgu yaptı, Türkiye halkını "Kardeş Aile Projesi"ne daha çok destek vermeye çağırdı.

İşgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî direniş hareketinin lideri ve namı diğer Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, Yardımeli Derneği'ni ziyaret etti.

Yardımeli Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Şeyh Raid Salah ile, ümmetin genel durumu hakkında görüş ve düşünceler paylaşıldı.

Oldukça samimi ve dostane geçen görüşmede Filistin ve Gazze’deki gelişmeler ele alınarak Yardımeli’nin buralarda gösterdiği faaliyetlerden dolayı kendilerine müteşekkir oldukları ifade edildi.

Raid Salah, "Öncelikle çok açık ki, İsrail'in Gazze ablukası, Mescid-i Aksa etrafında yürüttüğü işgal faaliyetleri devam ediyor. Bununla birlikte Kudüs’ün direnişi de devam ediyor. Her şeye rağmen Siyonist İsrail'in işgalinin boşa çıkacağını inşallah hep beraber göreceğiz" dedi.

Salah, Türkiye Hükümeti’nin ve sivil toplum kuruluşlarının, Filistin davasındaki duruşuyla ilgili fikirlerini de şu sözlerle özetledi: "Türkiye Hükümeti'nin Filistin davasındaki duruşu oldukça net. Türkiye'de hükümet ve sivil toplum kuruluşları Filistin davasını destekliyor. Bizzat ben, Türkiye’nin bu tutumundan dolayı çok memnunum."

Kudüs muhafızı Salah, genelde Filistin ve özelde de Gazze'de geniş çaplı yardım faaliyetleri yürüten Yardımeli Derneği'ni yakından takip ettiklerini ve Filistin halkı için yaptıklarını takdir ettiklerini belirtti. Özellikle “Kardeş Aile Projesi”nin önemine vurgu yaptı, Türkiye halkını “Kardeş Aile Projesi”ne daha çok destek vermeye çağırdı.

Raid Salah, "İslam tarihinde ilk kardeşlik anlaşması Medine döneminde ensar ve muhacir arasında yapıldı. Bu yüzden kardeşliğin bizdeki önemi çok büyük. İslamî kuruluşların dışında bu ailelere normalde mali yardım yapılır. Ancak Yardımeli'nin yürüttüğü Kardeş Aile Projesinde sadece maddî değil manevî paylaşımlar da oluyor. Bu projeyle aileler; acıları ve umutları paylaşıyor” dedi.

Kudüs muhafızı, Müslümanlara birlik olmaları çağrısı yaparken, bu birliğin önünde bir engel bulunmadığının mesajını da gönderdi.

Toplantıyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Sadık Danışman: “Bu ziyaret, gerçekten çok önemli ve değerli bir ziyaret oldu. Bu tür ziyaretler iki Müslüman toplum arasındaki sevgi ve dostluk, kardeşlik bağlarının ne kadar da güçlü olduğunun en önemli işaretlerinden birisi. İnşallah Kudüs ve Gazze, Siyonist İsrail işgalinden bir an önce kurtarılmalı, tüm ümmet bu konuda duyarlı olmalıdır” dedi.

Toplantı, iyi niyet temennileri ve dualarla sona erdi.

Paylaş