Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan 2012

Ramazan 2012

Ramazan coşkusunun yaşandığı ümmet coğrafyasının her bir yerinde, bu mübarek aya buruk bir şekilde giren mağdur, muhtaç ve kimsesiz kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve gönüllerini almak amacıyla onlara kumanya paketleri, iftar yemekleri vermek için yine sıvadık kollarımızı

Yardımeli Derneği olarak Ramazan coşkusunun yaşandığı ümmet coğrafyasının her bir yerinde, bu mübarek aya buruk bir şekilde giren mağdur, muhtaç ve kimsesiz kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve gönüllerini almak amacıyla onlara kumanya paketleri, iftar yemekleri vermek için yine sıvadık kollarımızı…

Amacımız daha fazla fakirin sofrasına bir lokma koyabilmek ve aramızdaki yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bağlarını güçlendirmektir.

Derneğimiz bu Ramzanda 25 Ülkede  ve 49 İlimizde İfat , Kumanya ve Ramazan faaliyetleri  yapacaktır.

Derneğimiz ümmet coğrafyasının kanayan yarası olan Filistin Gazze başta olmak üzere Habeşistan, Pakistan, Sudan ve diğer coğrafyalarda, ülkemizde Doğu ve Güneydoğu’dan başlayarak farklı illerde ve bölgelerde yardım çalışmaları yapacaktır. Bölgelerdeki temsilcilerimiz vesilesiyle tespit edilen yardıma muhtaç ailelere kumanya kartı ve kumanya paketleri ulaştırılacaktır.

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da İstanbul’da “Ümmet İftarı” düzenleyerek, ümmet coğrafyamızın değişik bölgelerinde davet edeceğimiz fakir kardeş ailelerle veren el ailelerimizi buluşturacağız. Filistin’de yine kardeşlerimizin özgürlük mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla geleneksel ”Kudüs İftarımız” olacaktır. Yurtiçinde ve yurtdışında hasta yoksul ve kimsesiz ailelere tekerlekli sandalye dağıtımı, eğitim yardımları, kumanya kartları, bayramlık kıyafetler dağıtılacaktır.  

Ramazan ayında muhtaç, yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürmeyi hedefleyen derneğimiz ayrıca yurtiçi ve yurtdışında 3 yıldır “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla, her ay düzenli olarak “Kardeş Aile” kapsamında yardım yapmaktadır.

Ayrıca bu sene “Aileye İftar” çalışmalarını da koordine edeceğiz inşallah. Gerek kardeş aileleri ile gerekse başka bir aile ile iftar yapmak isteyip de, bir araya gelemeyen kardeşlerimizin iftar bedellerini de kardeş ailelerine ulaştırıyoruz. Bir günlük aileye iftar bedeli 30 TL. Bir günlük verilebileceği gibi bir haftalık veya bir aylık da iftar verebilir.

Dünyanın değişik yerlerinde bulunan öksüz ve yetimlerle Ramazan’ın rahmet ve bereketini paylaşmak, onların dertlerine ortak olmak, başlarını şefkatle okşamak amacıyla siz hayırseverlerin zekâtları, fitreleri ve bağışlarıyla onlara Yardımeli’mizi ulaştırabiliriz.

Yardımeli Derneği olarak, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kumanyaların ve kumanya hediye kartlarının bedelini 60 TL, 1 kişilik iftar bedelini 5 TL, aileye iftar bedelini ise 30 TL olarak belirledik.

Ayrıca bu Ramazanda faaliyete geçen SMS ile bağış kolaylığıyla bağışlarınızı 4031 e SMS yollayarak 5TL bağışlayabilirsiniz.

Bağışçılarımız, derneğimizin yardım yaptığı ülke ve bölgelerden istediklerini seçip, oraya yardım yapılmasını isteyebilir, yapılacak olan kumanya bağış sayısını kendileri belirleyebilir, hatta kardeş aile de olabilirler.

Yapılacak ayni yardımlar, Gıda Bankacılığı kapsamında bağış olarak alınacaktır Gıda Bankacılığı uygulaması hakkındaki bilgilendirme ekte sunulmuştur. Gıda Bankacılığı kapsamında yapılan ayni bağışlar,  vergiden düşürülmektedir.

Kredi kartıyla kumanya bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla iftar bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla aileye iftar bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla fitre bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla bayramlık bağışlamak için tıklayınız

Paylaş