Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan 2014 Çalışımaları

Ramazan 2014 Çalışımaları

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte hazırlıklarını tamamladı.

HUMMALI ÇALIŞMA BAŞLADI HAMDOLSUN

Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği bu yıl da hayırseverlerin fitre, zekat ve bağışlarını savaş ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte hazırlıklarını tamamladı. Yardımeli ekipleri Ramazan ayı boyunca, ulaştıkları en ücra bölgelerde yardıma muhtaç insanların ve yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini farklı iklimlere taşıyacak.

Ramazan'da hayırseverler Yardımeli aracılığıyla bir yoksulun iftar sofrasını kurabilecek, bir yetimi giydirebilecek veya ihtiyaç sahibi bir ailenin kumanyasını verebilecek. Binlerce hayırsever her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine Kardeş Aile Kapsamında destek olacak. Yardımeli aracılığı ve hayırseverlerin desteğiyle yetim iftarları düzenlenecek, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek ve ihtiyaç sahiplerinin sofralarına bereket yağacak.

YARDIMELİ İLE RAMAZAN BEREKETİ HER YERDE OLACAK

Yardımeli bu yıl Ramazan yardımları kapsamında Türkiye de 30 ilde olmak üzere büyük sıkıntıların yaşandığı Suriye, Filistin, Pakistan, Afganistan, Arakan, Sudan ve Somali gibi bir çok ülke ve bölgede binlerce insanın sofrasına konuk olacak. Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Ramazan ayı içerisinde faaliyet yürüttüğü bölgelerde iftar sofraları kuracak, kumanya dağıtımı yapacak, yetimler ile yoksullar için çeşitli programlar düzenleyecek.

KUMANYA PAKETİ YERİNE KUMANYA KART

Bu yıl kumanya bedelini 60 TL olarak belirleyen Yardımeli Derneği bağışçılara normal kumanya paketleri dışında Kumanya Kart ile getirdiği kolaylığı bu yılda devam ettirecek. İhtiyaç sahiplerine kumanya paketleri yerine verilecek Kumanya kartları ile ihtiyaç sahipleri Türkiye'nin her yerinde istedikleri ihtiyaçlarını marketlerden alabilecekler. 50 TL'lik olan Kumanya Kartları Türkiye genelinde yaygın olan tüm BİM mağazalarında geçiyor. İhtiyaç sahiplerine verilecek Kumanya kartlarının kullanımı için her hangi bir zaman sınırlaması da bulunmuyor. İhtiyaç sahipleri Kumanya Kartları ile marketten istediği ürünü alabilecek.

100 TL İLE YETİMLERE BAYRAMLIK ELBİSE

Yardımeli yine her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce yetim çocuğa bayramlık kıyafet ile bayram sevinçlerine sevinç katacak. Sadece Türkiye'de 2500 yetim çocuğa bayramlık kıyafeti dağıtmayı planlayan Yardımeli Kıyafetler için 100 TL ücret belirledi. Yetim giydirerek çocuklara çifte bayram yaşatmak isteyen bağışçılar verecekleri bu 100 TL ile çocukları mutlu edebilecekleri. Bayram öncesi giydirilecek 2500 yetim çocuğun bini Diyarbakır'da geri kalanı ise İstanbul, Hatay, Kayseri gibi değişik illerden seçildi.

YARDIMELİ TÜRKİYE GENELİNDE SOFRALAR KONUK OLACAK

Yardımeli derneğinin bu yıl Ramazan ayında yapacağı en önemli çalışmalardan birisi de bire bir ihtiyaç sahiplerinin sofrasına konuk olmak ve iftar coşkusunu onlarla birlikte yaşamak olacak. Önceden belirlenene yoksul ve ihtiyaç sahiplerinin evine gidecek Yardımeli Ekipleri yanlarında çeşitli hediyelerle sofralara kardeşliği taşıyacak. Gönüllü be bağışçılarında içinde yer alacağı bu ziyaretler Türkiye genelinde ve ramazan ayı boyunca devam edecek.

BEREKET VE KARDEŞLİK SOFRALARI İSLAM DÜNYASINDA DA KURULACAK

Türkiye'de ramazan ayı boyunca kumanya iftar ve ziyaret programları ile kardeşliği pekiştirecek olan Yardımeli Ramazan coşkusunu İslam coğrafyasının en ücra bölgelerin de taşıyacak. Sudan, Arakan, Somali, Kudüs, Gazze, Pakistan, Bosna ve Habeşistan'da iftar ve kumanya dağıtımları yapılacak. Sudan, Somali ve Arakan da ise her gün iftar programları düzenlenecek. Pakistan Eyyüp Sultan köyünde her cuma Kudüs'te de Ramazan ayının son cumasında iftar programı düzenlenecek.

İFTAR BEDELİ 10 TL

İftar bedelini de 10 TL olarak belirleyen Yardımeli derneği hayırseverlerden gelen iftar bağışları ile bu sene maden faciasının yaşandığı ve 301 işçinin şehid olduğu Soma'da, Ankara, Kayseri ve Diyarbakır'da halka toplu iftar verecek. Soma'da Şehid aileleri yoksullar için düzenlenecek iftar programında yetimler için başlatılan Kardeş Aile çalışması da devam edecek.

KARDEŞ AİLELERE RAMAZAN ÖNCESİ YARDIMLAR ULAŞTIRILDI

Ramazan ayına kısa bir süre kala Yardımeli Derneğinin en önemli projelerinden biri olan Kardeş Aile projesi kapsamında şuana kadar 3600 aileye Ramazan yardımları ulaştırıldı. Ramazanlık ihtiyaçlarını alabilmeleri için ramazan öncesi aylık yardımlarını alan ailelere Ramazan ayı boyunca yine kumanya ve çeşitli ihtiyaçları karşılanacak.

SURİYELİLERE KUMANYA VE KIYFET YARDIMI

Ramazan ayına sayılı günler kalırken Yardımeli Derneği savaş ve zulümlerden kaçarak Türkiye'nin değişik illerine sığınan ve sayıları yüz binleri bulan Suriyeli mültecileri de unutmadı. Hatay ve Kilis'te ki kamplar başta olmak üzere tespit edilen yüzlerce Suriyeli mülteciye kumanya dağıtılacak ve yetimlere bayramlık elbise ile çeşitli hediyeler verilecek. Kumanya ve kıyafet dağıtımları özellikle yetim çocukları ve ailelerini kapsayacak. Bu kapsamda Hatay, Kilis, Kayseri ve İstanbul'da ihtiyaçları Yardımeli tarafından karşılanan 700 Suriyeli aileye de kumanya yardımı yapılacak.

Kredi kartıyla KUMANYA bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla İFTAR bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla FİTRE bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla BAYRAMLIK bağışlamak için tıklayınız

Kredi kartıyla ZEKAT bağışlamak için tıklayınız

Paylaş