Banka HesaplarıBağış Yap

Ramaza'n Dair

Ramaza'n Dair

Paylaşalım İYİLİĞİ Yaşatalım KARDEŞLİĞİ

Mübarek Ramazan Ay’ının rahmete, berekete, huzura, kardeşliğe vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

İnsanlık büyük bir buhrandan geçiyor. İnsani temel duyguların köreldiği, iyiliğin unutulduğu, bireyselleşmenin öne çıkarıldığı, paylaşma ve yardımlaşmanın küçümsendiği, başkalarının dertleriyle dertlenmenin yük sayıldığı bir zaman diliminden geçiyoruz.Ne yapmalıyız peki, bize düşen bir sorumluluk yok mudur ?

Yapılacak şey belli aslında: Mübarek Ramazan’ı fırsat bilip, onun ikliminden fazlasıyla istifade ederek, vahiyle olan diyaloğumuzu güçlendirmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak ve hatırlatmak gerekiyor.

Unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerimizi, iyiliklerimizi paylaşalım ki, kardeşliğimiz yaşasın, devam etsin.

Ve bu Ramazan da paylaşmanın sevincini, kardeşliğin huzurunu birlikte yaşayalım.

Bu niyet ve kararlılıkla her yıl olduğu gibi, ekiplerimiz ve gönüllülerimiz, hayırseverlerin bağışlarını savaş, yoksulluk, mağduriyet, afet ve yoksulluk yaşanan bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Yardımeli Derneği yurt içinde 81 il, yurt dışında Yardımeli ofisleri, temsilcilikleri ve partner kurumları ile 20 farklı bölgede, yetimlere bayramlık kıyafet ve hediyelerle birlikte İftar Sofraları kurarak, Yardımeli Kumanya Kartları, Kumanya ve Gıda Dağıtımları yaparak, ihtiyaç sahiplerinin, mağdurların ve kimsesizlerin yüzlerini güldürüp, kırık kalpleri onarmaktadır.

Yardımeli AVRUPA, ülkelerdeki temsilciler aracılığı ile bu hayrı ve iyiliği yaygınlaştırma çalışmalarına devam etmektedir. www.yardimeli.eu adresinden Yardımeli Avrupa çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alınabilmektedir.

Her Ramazanda olduğu gibi, İstanbul'da ''Ümmet İftarı'' düzenleyerek, ümmet coğrafyamızın değişik bölgelerinden davet ettiğimiz fakir kardeş ailelerle veren el ailelerimizi buluşturmakta; Filistin'de yine kardeşlerimizin özgürlük mücadelelerin de yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla geleneksel ''Kudüs İftarı'' düzenlenmektedir.

Kur'an ayı Ramazan'da ihtiyaç duyulan yerlerde, Asya ve Afrika'da Hediye Kur'an'ı Kerim dağıtımları yapılmaktadır.

Yine bayram öncesi yurt içinde 81 ilimizde ve yurt dışında ofis ve partner kuruluşlarımız aracılığıyla yetimler giydirilerek, çeşitli hediyeler ve cep harçlıkları verilerek onların da bayrama sevinçle girmesi sağlanmaktadır.

  • Kumanya Bedeli 75 TL
  • İftar Bedeli 15 TL
  • Yetime Bayramlık 100 TL
  • Hediye Kur'an'ı Kerim 15 TL
  • Fitre 20 TL
Paylaş