Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan Fitre Bağışı

Ramazan Fitre Bağışı

Ramazan Fitre bağışı, Ramazan ayına erişen ve bayram namazından önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken mali bir ibadettir. Sadaka-i fıtır olarak da bilinmektedir.

Ramazan fitre bağışı için tıklayınız

Ramazan Fitre bağışı, Ramazan ayına erişen ve bayram namazından önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken  mali bir ibadettir. Sadaka-i fıtır  olarak da bilinmektedir.

Sadaka-i fıtır, insan fıtratındaki yardımlaşma ve dayanışmanın bir gereği olarak insan varlığının zekâtı kabul edilmiştir. Bu nedenle sadaka-i fıtr’a, “can sadakası” veya “beden sadakası” da denilmektedir

 Ramazan Fitre bağışı, bayrama ulaşmanın bir sevinci, teşekkürü olarak verilmekte ve yoksul ve muhtaçların da bayram sevincini yaşamalarına katkıda bulunmaktır.

Yapılan Ramazan Fitre bağışı, mutlaka bayram namazından önce, nakit olarak hak sahiplerine ulaştırılmalıdır.

Yardımeli Derneği   yurt içi ve yurt dışında, fitrelerinizi en güzel bir şekilde hak sahiplerine ulaştırmak için tüm hazırlık ve planlamalar tamamlanmıştır.

Fitre bağışlarını ve zekatların bayramdan önce ihtiyaç sahiplerinin eline ulaşması gerektiğini dikkate alarak; bu bağışları yurt dışına göndermek  isteyen  bağışçılarımız,  Bayramdan en az 3 gün önce  Derneğimize ulaştırmaları gerekmektedir.

Ramazan Fitre bağışı : 30 TL ( Asgari)

FİTRE yazıp 4031 ‘e SMS atarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.

Ramazan fitre bağışı için tıklayınız

Ramazan Fitre Bağışı

Ramazan Fitre Bağışı

Ramazan Fitre Bağışı

Paylaş