Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan Sadaka Bağışı

Ramazan Sadaka Bağışı

Ramazan sadaka bağışı, bizzat elden nakit olarak verilebileceği gibi, ayni yardımlar olarak da verilebilmektedir.

Ramazan Sadaka Bağışı

Sadaka, gönüllü olarak yapılan her türlü bağış ve infakı kapsamaktadır.

Sadaka bağışı, Allah’ın rızasını kazanmak için verilir, bir tarafı fakirler ve yoksullardır diğer tarafı ise Allah’tır. Her ne kadar Ramazan ayına mahsus olmasa da, Ramazan sadaka bağışı, Ramazan ayında hayır sahipleri tarafından önemsenmektedir.

Ramazan sadaka bağışı, bizzat elden nakit olarak verilebileceği gibi, ayni yardımlar olarak da verilebilmektedir. Zekatı belirli şartları taşıyan kimselerin vermesi farz iken, Ramazan sadaka bağışını herkes dilediği miktarda ve şekilde verebilmektedir. Tebessüm, yoldan bir taşın kaldırılması gibi basit ama, insanların faydasına olan şeyler bile sadaka bağışı olarak rivayetlerde geçmektedir.

Ramazanda yapılan sadaka bağışı, ihtiyaç sahiplerinin iftar ve sahurlarını rahatlatmakta, bayram sevincine ortak olmalarına katkı sağlamaktadır. Ramazan sadaka bağışı ile toplumda kardeşlik ve dayanışma ortamının güçlenmesine ve toplumsal huzurun sağlanmasına fırsat verilmektedir.

Ramazan yardımı

Ramazan, rahmet, bereket ve yardımlaşmanın zirveye ulaştığı bir ay. Ramazan yardımı vesilesi ile, binlerce aile oruçlarını daha huzurla tutmakta, bayram sevincine ortak olmaktadır.

Ramazan yardımı, ihtiyaç sahibi için büyük önem arz etse de, aslında hayır sahibi için de bir temizlenme, bir huzur vesilesidir. Toplumda sivil toplum kuruluşları aracılığı ile olsun, bireysel olsun adeta bir seferberlik şuuru ile gerçekleştirilen  Ramazan yardımı faaliyetleri, yardımlaşma ve dayanışma gücümüzü göstermektedir adeta. Sokağımızda, mahallemizde, şehrimizde, ülkemizde ve dünyada yapılan Ramazan yardımı faaliyetleri, muhtacın ihtiyacının giderilmesinden ziyade, paylaşma, dayanışma, kardeşlik ve empati kurabilme gücümüzün hayata yansımasıdır.

Ramazan Sadaka Bağışı

Ramazan sadaka bağışı

Ramazan sadaka bağışı

Ramazan sadaka bağışı

Paylaş