Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Ramazan yardımları ile, zengin ve varlıklı insanlarla, fakir ve muhtaç insanlar arasında köprüler oluşturulmakta, empati kurulmaktadır.

Bağış yapmak için tıklayın

Şimdi Paylaşma Zamanı  diyerek başladığımız bu yürüyüşte, Mübarek Ramazan Ayının rahmet ve bereketinden istifade edebilmek duası ile çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını karşısında insanın acziyetini hissetmekle birlikte, bu sorunun çözümü ve telafisi noktasında hepimize düşen sorumluluklar vardır.

Hele hele bu zor günlerde birbirimize olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla.

Çok şükür ki, bizim en güçlü yanımız; ihtiyaç olduğunda yardımlaşma, zorluklar karşısında dayanışma ve imkanlarımızı paylaşabilme yeteneğimizdir.

Özellikle, yaşlı, kimsesiz, yetim aileler büyük bir titizlikle araştırılıp, ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu süreçte işten ayrılan, iş yapamayan, gündelikçi çalışan kardeşlerimiz için de acil yardım fonundan kaynak oluşturulmuş ve bu durumdaki kardeşlerimize ulaştırılmaktadır.

Ramazan yardımları ile, zengin ve varlıklı insanlarla, fakir ve muhtaç insanlar arasında köprüler oluşturulmakta, empati kurulmaktadır. Toplumda bir çok insan heyecanla bu Mübarek Ayı beklemektedir. Zira, Ramazan yardımları ile en azından birkaç ay rahat nefes alabilen ihtiyaç sahibi aileler, kurulan iftar sofraları ile düzenli sıcak yemek yiyebilen muhtaçlar, bayramlık kıyafet ve hediyelerle sevinen yetim çocuklar etrafımızda mutlaka vardır. Bunun yanında Ramazan ayında yapacağı yardımlarla huzur bulan, malının zekatını vererek temizleyen, fakirin hakkını gözeterek arınan hayır sahiplerine şahid olmaktayız.

Ramazan ayında yapılan yardımlar, hem hayır sahipleri için hem de muhtaç aileler için bir fırsat ve imkan hamdolsun.

Yardımeli Derneği iftar bağışları, fitre bağışları, fidye bağışları, zekat bağışları, bayramlık bağışlar ve kumanya bağışları ile; hayır sahipleri ve muhtaçlar arasında hayra köprü olmaya devam etmektedir.

Ramazan ile  ilgili online bağış listesi Ramazan bağışları

 

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Paylaş