Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Ramazan tüm islam alemi için kutsal bir zaman dilimini ifade eder.Bu kutsallığın kaynağı da şüphesiz ki kendisinde de belirtildiği üzere doğru ile yanlışı birbirinden ayıran Kur’an-ı kerimdir.

Ramazan Yardımları

Ramazan tüm islam alemi için kutsal bir zaman dilimini ifade eder.Bu kutsallığın kaynağı da şüphesiz ki kendisinde de belirtildiği üzere doğru ile yanlışı birbirinden ayıran Kur’an-ı kerimdir.Hayatımızı düzenleyen,bizim için güvenli sınırları belirleyen yüce yaratıcımızın; bize ilettiği mesajın bu zaman diliminde nuzul olmasıyla Ramazan ayı da on bir ayın sultanı olmuştur.

Allah-u Teala bildiğimiz ve dahi belki hala hikmetine tam vakıf olamadığımız sebeplerle Ramazan’da orucu emretmiş ve yanına fitre ibadetini de dahil etmiştir.Ramazan kişisel ve toplumsal açıdan bir iyiye yönelme halinin vücut bulmasıdır.

Ramazan yardımları ise İslam geleneğimizin ayrılmaz bir bütünü olarak toplumsal hayata katkı sağlarken Allah’ın rızasına yaklaşmaya çalışan biz müslümanlara umut olmaktadır.İki taraflı bir iyileşmenin ve ümidin kapısını aralamaktadır.

Yardımeli derneği olarak Ramazan yardımlarınızı bir çok kategoride ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyoruz. Ramazanı vesile kılarak yardımlarınızı ulaştırırken;tanış olduğumuz muhtaç aileleri Kardeş aile kapsamında değerlendirmeye alıyor,gözümüzün içine bakan bir yetimle karşılaştığımızda Yetim projemize dahil etme yolunda adımlar atıyoruz.Sadece ramazan değil bu vesileyle yılın her gününe yayılan bir hayır kapısını aralamış oluyor,rızai ilahiye hep beraber yaklaşmayı ümit ediyoruz.

Ramazan yardımları kapsamında:

-Ramazan kumanya bağışlarınızı,hediye kartlar ve kumanya paketleri halinde hak sahiplerine ulaştırıyoruz.

-Ramazan bayramına ulaşmadan ödenmesi gereken fitrelerinizle, bayrama daha mutlu kavuşan muhtaç insanlar arasında köprü oluyoruz.

-Tutamadığınız oruçlarınız için ödenmesi gereken fidyelerinizle, yoksul bir ailenin daha huzurlu bir ramazan geçirmesine vesile olabilirsiniz.

-Sadakalarınızı bu kutsal Ramazan ayında arttırarak hem kendiniz hem de başkaları için huzur temin edebilirsiniz.

-Bayramlık bağışlarınızla küçük bir çocuğunun heyecanına ve mutluluğuna ortak olabilirsiniz.

-Zekat bağışlarınızı Ramazan’ın manevi atmosferiyle taçlandırıp daha fazla sevince şahit olabilirsiniz.

-Eskiden olduğu gibi kocaman sofralar kuramasak da yaptığınız iftar bağışlarıyla, nasıl iftar edeceğini düşünen kardeşlerimize,sıcak yemek temin etmemize katkı sağlayabilirsiniz.

 

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

 

Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

Paylaş