Banka HesaplarıBağış Yap

Ramazan'da İhtiyaç Sahipleri ve Yetimlerin Yanındaydık

Ramazan'da İhtiyaç Sahipleri ve Yetimlerin Yanındaydık

On bir ayın sultanı Ramazanın gelmesiyle evlerimiz şenlendi, ruhlarımız yenilendi ve ümmet olma şuuru ile yeniden dirildik.

Ve Ramazan hoş bir sedayla ayrılırken aramızdan bayramı getirdi bizlere. Yüce Allah hepimizi Ramazan'ı layıkıyla nasiplenenlerden eylesin. Yardımeli Derneği olarak yine her yıl olduğu gibi bu Ramazanda da yeryüzünün farklı coğrafyalarında ki mazlum, mağdur, muhtaç ve mülteci kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Türkiye'de 81 ilde temsilciliklerimiz, yurtdışında ofis ve partner kuruluşlarımızla mazluma el uzatmak için var gücümüzle çalıştık.

TOPLU İFTARLAR

Ramazan ayı boyunca Filistin, Sudan, Somali, Pakistan, Bangladeş, Bosna, Bulgaristan, Moritanya, Arnavutluk ve Kosova başta olmak üzere Türkiye'de  81 ilimizde, dünyada 20 ülkede toplu iftarlar düzenledik. 100 binden fazla kardeşimiz bu sofralarda oruçlarını açtılar.

AİLE İFTARLARI

Dernek olarak her Ramazan düzenli olarak uyguladığımız aile iftarlarına bu yılda devam ettik. Önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerle birlikte gönüllülerimizin  katılımıyla gerçekleşen bu iftarlar paylaşmanın ve Ramazan'ın ruhunu bizlere yaşatıyor. Fert sayısına göre hazırlanan yemeklerle gidilen ihtiyaç sahibi aileye iftardan sonra kumanya kartı yardımı ve bayramlık hediye ediliyor.

KUMANYA VE KUMANYA KARTLARI

Bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan kumanya kolilerini Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Özellikle Anadolu'da uyguladığımız kumanya kartı uygulaması hem bağışçı hem de ihtiyaç sahibi için birçok avantajı var. Bu kartlarla ihtiyaç sahipleri anlaşmalı marketlerden alışveriş yaparak eksiklerini tamamladılar. Bu kapsamında Ramazan ayı boyunca 25bin kumanya yardımı yaptık.

YETİME BAYRAMLIK

Rabbimizin ümmete emanet ettiği yetimler bayrama buruk girmesinler diye Filistin'de, Sudan'da, Somali'de, Bangladeş'te, Pakistan'da ve Türkiye'de 81 ilimizde 40 bin yetimi bayramlıklarla sevindirdik. Yetimler mağazalarda diledikleri renk ve desende elbiselerini kendileri seçerek aldılar. Bayramlıklarını alan yetimlerin yüzlerinde ki tebessüm ve mutluluk paha biçilemez.

Alan el ile veren el arasında hayır köprüsü olmayı şiar edinen Yardımeli Derneği, bağışçılarının güveni ve desteğiyle mazluma el uzatmaya, yetimin yüzü güldürmeye devam edecek.

Paylaş