Banka HesaplarıOnline Bağış

Rami Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Rami Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Eyüp Rami Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışına seçkin isimlerin yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı...

 

Yardımeli olarak gerek yurtiçi gerekse yurtdışında, hem mağdur ve muhtaçlar için, hem de toplumsal projelere destek bağlamında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.  Yardımeli olarak hem ayni hem de nakdi olarak yani hem tekerlekli sandalye bağışı yaptığımız hem de inşasına maddi yardımda bulunduğumuz  Eyüp Rami Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışına  seçkin isimlerin yanı sıra çok sayıda vatandaşımız katıldı. Eyüp kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu,  Eyüp Sağlık Grup Başkanı Dr. Şefik Erdeniz açılışa katılanlar arasındaydı. Eyüp kaymakamı Osman Kaymak, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi : “Eski sağlık ocağımız hizmette yetersiz kalıyordu. Acilen yeni ve modern bir binaya ihtiyacımız vardı. Mahalle halkının ve sizlerin desteği ile çok kısa bir zamanda inşa edilen bu merkez, beraberce yapılan imece faaliyetinin ne kadar verimli olduğunu göstermiştir.  Aile hekimliği artık vatandaşın ailesinin bir parçası olacaktır. Bu Türkiye’yi Avrupa standartlarına taşıyacak bir uygulamadır. Bu vesileyle katkı yapan herkese teşekkür ediyorum ve hayırlı olsun diyorum.”  Dedi.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da açılışta şunları söyledi:

Böyle güzel bir tesisi kazandırdıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız böyle sahip çıkarlarsa her hizmeti verebilmek mümkündür. Aile hekimliği projesi çok yeni bir proje. Kısa zamanda bunun çok verimli olacağına inanıyorum. Sayın Başbakanımıza, sayın Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. Onların bu uygulamaları vatandaşımızın rahat bir sağlık hizmeti almasına vesile olmuştur. Yardımeli derneğine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum .

Dr. Turgut Özcan :

Bayrampaşa’da aile hekimliği yapıyorum. Aynı zamanda İstanbul aile hekimliği derneği başkanıyım. İstanbul’da 3 bin 600 civarında aile hekimi var. Daha önce burada yöneticilik de yaptım, sağlık grup başkanıydım. Arkadaşların olağanüstü gayretleri var. Esnafın çok desteği var. Sağlıkta dönüşüm projesi bizim çok yeni bir projemiz. Sadece yetkililere değil, herkese görev düşüyor. Çünkü vatandaşın kulaktan dolma bilgilerle değil de aile hekimi ile hareket etmesi gerekiyor. Aile hekimine danışmadan hiçbir şey yapmasınlar. Biraz sabır göstersinler çünkü aile hekimliği eskiden olduğu gibi ilaç yazdırmaktan ibaret değil. Artık her ailenin bir hekimi var ve o hekim, o ailenin sağlığından sorumlu. Bebek, ana rahmine düştüğü andan itibaren aile hekiminin sorumluluğundadır. Biz, bize bağlı bireylerin her türlü sağlık sorununu takip ediyoruz, izliyoruz, kaydediyoruz. Özellikle gebeler için koruyucu hekimlik çok önemli. İstanbul’da hekim başına düşen hasta sayısı azaldı ama yine de yetersiz. Biz olağanüstü gayret gösteriyoruz. Bu bölgede hasta yoğunluğu da çok fazla. Biz halkımızın bize yardımcı olmasını istiyoruz. Bakın, burası özel muayenehane gibi oldu. Amacımız halkımızın güzel bir ortamda sağlık hizmeti almasını sağlamaktır. Bizim en önemli amacımız, koruyucu hekimlik çalışmasıyla insanlarımızın hasta olmasını engellemektir. Aşılarla, periyodik muayenelerle bunu sağlıyoruz. Hasta olduktan sonra herkes müdahale eder. Mühim olan, hasta olmayı engellemektir.

Dr. Turgut Özcan :

Bayrampaşa’da aile hekimliği yapıyorum. Aynı zamanda İstanbul aile hekimliği derneği başkanıyım. İstanbul’da 3 bin 600 civarında aile hekimi var. Daha önce burada yöneticilik de yaptım, sağlık grup başkanıydım. Arkadaşların olağanüstü gayretleri var. Esnafın çok desteği var. Sağlıkta dönüşüm projesi bizim çok yeni bir projemiz. Sadece yetkililere değil, herkese görev düşüyor. Çünkü vatandaşın kulaktan dolma bilgilerle değil de aile hekimi ile hareket etmesi gerekiyor. Aile hekimine danışmadan hiçbir şey yapmasınlar. Biraz sabır göstersinler çünkü aile hekimliği eskiden olduğu gibi ilaç yazdırmaktan ibaret değil. Artık her ailenin bir hekimi var ve o hekim, o ailenin sağlığından sorumlu. Bebek, ana rahmine düştüğü andan itibaren aile hekiminin sorumluluğundadır. Biz, bize bağlı bireylerin her türlü sağlık sorununu takip ediyoruz, izliyoruz, kaydediyoruz. Özellikle gebeler için koruyucu hekimlik çok önemli. İstanbul’da hekim başına düşen hasta sayısı azaldı ama yine de yetersiz. Biz olağanüstü gayret gösteriyoruz. Bu bölgede hasta yoğunluğu da çok fazla. Biz halkımızın bize yardımcı olmasını istiyoruz. Bakın, burası özel muayenehane gibi oldu. Amacımız halkımızın güzel bir ortamda sağlık hizmeti almasını sağlamaktır. Bizim en önemli amacımız, koruyucu hekimlik çalışmasıyla insanlarımızın hasta olmasını engellemektir. Aşılarla, periyodik muayenelerle bunu sağlıyoruz. Hasta olduktan sonra herkes müdahale eder. Mühim olan, hasta olmayı engellemektir. Ülkemizde artık bebekler, anneler doğumda ölmemeli. Bu gelişmişliğin de önemli bir göstergesidir. Bu tesisin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.

Ayrıca aile sağlığı merkezinin açılışına yaptığı desteklerinden  dolayı Yardımeli gönüllümüz  İl Genel Meclisi Üyesi eczacı Battal Isırkan Bey’e çok teşekkür ediyoruz.

 

Paylaş