Banka HesaplarıBağış Yap

Sağlık Yardımları

Sağlık Yardımları

Sağlık Yardımları

Sağlık; sadece bireyin vücudunda hastalık ve sakatlığın olmayışını değil, kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmasını ifade etmektedir.

Bu gerçekten yola çıkan Yardımeli, yurt içinde ve yurt dışında, özellikle de geri kalmış, sağlık açısından sorunlu olan ve sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyulan bölgelerde ve ülkelerde “Sağlık Yardımları” sunmaktadır.

· Somali’nin başkenti Mogadişu’da “Çocuklar Ölüm Sıralarını Beklemesin, Anneler Ölüm Nöbeti Tutmasın” parolasıyla yola çıkarak, siz hayırsever bağışçılarımızdan aldığımız güç ve destekle Afrika’nın sayılı hastanelerinden biri olan “Somali Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi”ni inşa ettirmektedir.  

· Yardımeli, ihtiyaç sahiplerine sunduğu sağlık hizmetlerinin yanında,  gittiği ülkelerdeki sağlık ekiplerinin “Tıbbî Eğitimi” konusunda da çalışmalar yürütmektedir. Bu amaçla başta Sudan ve Somali olmak üzere çeşitli ülkelerdeki yerel doktorları ve sağlık ekiplerini Türkiye’ye davet ederek İstanbul’daki hastanelerde çeşitli alanlarda tıbbî eğitimler almalarını sağladı. 

· Sayın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ’ın Somali’de açılışını yaptığı “Yardımeli Göz Kliniği”nde yüzlerce kişi katarakt ameliyatı olmakta, binlerce kişi de tedavi edilmektedir. 

· Sudan Darfur ve Komor Adalarında hijyenik ortamda sağlıklı “Sünnet Kampanyaları” düzenleyerek binlerce çocuğu sünnet ettirdik.

· Sudan’da inşa ettiğimiz Akabe Yetimler Külliyesinde Sağlık Polikliniği kurduk.

· Başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun çeşitli yerlerindeki hastanelere tıbbî araç ve gereç yardımları, tekerlekli sandalye dağıtımları, ilaç dağıtımları vb sağlık yardımlarında bulunduk.

· Suriyeli kardeşlerimize toplamda 38 adet tıbbî donanımlı ambulans ve çeşitli tıbbî yardımlar yaptık.

· Filistin-Gazze’deki hastanelere ilaç ve tıbbî donanım yardımı sağladık.

· İstanbul Rami Sağlık Ocağına onarım desteği sağladık.

· Türkiye'de ihtiyaç sahibi hastalara ve engeli hastalara aynî ve nakdî yardım desteği sağladık.

· Pakistan’daki sel mağdurları için Çarsad’da inşa etmekte olduğumuz Eyüp Sultan Köyünde sağlık ocağı açacağız.

Daha burada sayamayacağımız pek çok “Sağlık Yardımları”nda bulunarak sağlığın insan ve toplum hayatında ne büyük bir öneme sahip olduğunu çok iyi biliyoruz.

Paylaş