Banka HesaplarıBağış Yap

Sakarya da bu Yıl İyilik Faaliyetleri Bereketli Geçti

Sakarya da bu Yıl İyilik  Faaliyetleri Bereketli Geçti

Yardımeli derneğimizin Sakarya merkez başta olmak üzere karasu, hendek, Pamukova ve Geyve temsilciliklerimizde 2014 yılı çok yoğun faaliyetlerle geçti.

Yardımeli derneğimizin Sakarya merkez başta olmak üzere karasu, hendek, Pamukova ve Geyve temsilciliklerimizde 2014 yılı çok yoğun faaliyetlerle geçti. Sakarya il temsilcisi Derya Musa ŞAHİN; Komşu ülke Suriye de bitmek bilmeyen iç savaşın kendilerini çok üzdüğünü yaraların sarılması için üzerlerine düşen sorumluğu yerine getirmek ve bu sıkıntıların giderilmesi için Sakarya halkı olarak yardımeli merkezimizle koordinasyon halinde her faaliyeti fırsat bildiklerini söyledi.

3. tıbbi yardım konvoyuna 2 tır un la destek verdik

İngiltere ve Avrupa’nın değişik yerlerinde duyarlı aktivistlerin başlattığı 3.tıbbi yardım konvoyunu Berceste Dinlenme tesislerinde misafir ettik. yenilen yemeklerin ve basın açıklamasının ardından  Sakarya merkez, Geyve, Pamukova ve Hendek Temsilcilikleri ile 2 tır dolusu Un ve muhtelif gıda malzemelerini Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere konvoya dahil ettik.

Suriyeli kardeşlerimize 6. Yardım tırı yollarda

Yardımlarımız Ekim ayında da devam etti. Ülkemize hicret eden Suriyeli komşularımıza ensar olmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Suriye den gelip Kilis’ deki çadır kentlere yerleşen ailelerin tencerelerine ulaştırılmak üzere 25 kg lık 450 paket gıda ve kumanyalardan oluşan “6. İnsani yardım tır’ı” Kilis yardımeli temsilciliğimize gönderildi.

Sakarya da ki ihtiyaç sahiplerine kumanya dağıtımı yapıldı

1- Yardımeli Derneği genel merkezimizin göndermiş oldugu 400 adet Ramazan Kumanyalarını Hem Merkez İlçe, Karasu, Hendek, Geyve ve Pamukova Temsilcilerimiz vesilesiyle önceden tespit etmiş olduğumuz 400 ihtiyaç sahibi aileye dağıttık.

2- Geyve ilçesinde ki küçük çaplı çadır kentte ki Suriyeli muhacirlere hem kumanya, hem İftar hem de diğer ihtiyaçları giderdik.

3-Sakarya Kent meydanında yardım ve tanıtım Standı açarak halkımızı bilgilendirerek suriyeli ve  Gazze li kardeşlerimizi için acil nakdi yardım topladık.

4- Yine dernek bünyesinde gönüllü ve bağışçılarımızla kaynaşmak amacıyla İftar programı düzenledik.

Kendi bölgemizde “Bir yanım üşüyor kampanyası” başlattık

Hava şartlarının gittikçe daha da soğuduğu ocak ayına girdiğimiz bu günlerde, Suriyeli kadın ve çocukların Kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Sakarya Yardımeli derneği temsilciliği tarafından Şehir merkezi ve ilçelere duyurular yapılmıştır.

Sakarya halkının yoğun teveccüh göstermesi memnuniyet verici olmuştur.

Bağışlar içerisinde 1. ve 2. el giyim eşyaları itina ile ayrıştırılıp, muntazam bir şekilde kolilenmiştir.

Toplanan battaniye ve gıda paketleriyle birlikte 450 koliyi bulan 1 kamyonluk yardım malzemeleri Hatay yardımeli derneği temsilciliğine teslim edilmiştir.

Çocuklarımız Kumbaralarını Suriyeli kardeşleri için doldurdu

 2014 yılının başında çocuklarımıza dağıttığımız kumbaralarını mayıs ayında bize ulaştırdılar. Suriyeli kardeşleri aç kalmasınlar diye biriktirdikleri küçük harçlıklarını Sakarya yeryüzü derneğimize ulaştıran iyilik elçilerinin yaptığı bu davranış bizleri çok duygulandırdı. Bu erdemli davranışlarından dolayı bizde onları çocuk parkına ve sinemaya götürerek ödüllendirdik.

Yaptığımız tüm faaliyetlerde çevremizde bulunan mağdur mazlum ve muhtaç kardeşlerimiz için ne yapabiliriz sorusunu sorduk. bunun için fiili dualar ettik. Gönüllü kardeşlerimiz ile birlikte kahvaltı programları, seminerler, kermesler düzenleyerek stand’lar açarak halkımızı bilgilendirdik. bu hayırda herkesi pay sahibi yapmaya çalıştık. Tüm hizmetlerde Katkısı olan emeği geçen gönüllü kardeşlerimize en içten duygularımızla teşekkür eder yeni yılda da katkılarını ve desteklerini bekleriz.

Paylaş