Banka HesaplarıBağış Yap

Şehitler için 251 fidan

Şehitler için 251 fidan

15 Temmuz hain darbe girişiminden 5 yıl geçti. O gece milletimizin kararlı duruşu, destansı direnişi, iradesine sahip çıkma arzusu hiç unutulmamalı ve unutturulmamalı.

O gece başka bir geceydi.. Kendi insanına, kendi milletine – hem de silahsız ve savunmasız olan- ağır silahlarla, tanklarla, uçaklarla saldıran hainler, nasıl bir ihanetin içerisinde idilerse, gözleri dönmüşçesine sivil halkı, emniyet güçlerini, kendi silah arkadaşlarını hedef seçmişlerdi.

Ama hiç hesap etmedikleri bir şey vardı : Milletimiz

Çoluk-çocuk, yaşlı-genç, kadın-erkek, o gece iradelerine sahip çıkmak, hainlere dersini vermek için gözünü kırpmadan sokaklara çıktı. Tankların önüne yatan, uçakların görüş mesafesini daraltmak için tarlasındaki ürünlerini ateşe veren, günlerce, aylarca meydanlarda ve kritik yerlerde nöbet tutan milletimizin bu destansı direnişi ile bir kahramanlık hikayesi daha yazmıştı.

O gece hiç düşünmeden sokaklara çıkan ve hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyoruz.

Fidanlar şehitler için

15 Temmuz gecesi iradelerine sahip çıkmak için yollara düşen ve hainlerin kurşunlarına, tanklarına ve uçaklarından atılan bombalarına karşı direnişini sürdüren ve hayatlarını kaybeden şehitler için yurt dışında Sudan ve Somali, yurt içinde Malatya ve Kırıkkale’de 251’er fidan dikimi yapılarak; şehitler hatıra ormanı oluşturuldu.

Sudan’da Omdurman bölgesinde, 251 fidan Yardımeli tarafından açılan  su kuyusunun etrafına dikimler yapıldı, köy halkına fidanlar dağıtıldı. Kırıkkale’de, Yardımeli Kırıkkale Temsilciliği tarafından, Kırıkkale Belediyesi ile ortaklaşa yapılan çalışmada, 251 fidan belediyenin tahsis ettiği yere dikildi.

Malatya’da, Yardımeli Malatya Temsilciliği tarafında Battalgazi Belediyesi ile birlikte tahsis edilen yerlere 251 fidan dikilerek, şehitler için dualar edildi.

Allah’ım hainlere fırsat verme, birlik-beraberlik ve kardeşlik etrafında bizleri uyanık eyle Allah’ım..

Paylaş