Banka HesaplarıOnline Bağış

Ses ver, gün paylaşma günü...

Ses ver, gün paylaşma günü...

İşte geldi.. Ayların sultanı geldi.. Bizleri hoş etmeye, hoşnut etmeye geldi.. Arınmaya, özeleştiriye, paylaşmaya ve dayanışmaya öncülük etmeye geldi.. HAZIR MIYIZ..?

Bu yıl biraz daha farklı geçecek Mübarek Ramazan-ı Şerif.

Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız 2 büyük deprem sonrası, yaraların sarılması, acıların hafifletilmesi ve umutların diri tutulması için hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Hayatını kaybedenleri, yaşanmışlıkları, hatıraları ve mutlu aile günlerini geri getiremeyiz elbette.. Ama, onlara destek olabilir, moral verebilir, umut aşılayabilir, gelecek kurabiliriz.

Ramazan Ayı: Hatırlamanın vaktidir. Kardeşliği tazelemenin vaktidir.  Kardeşini hatırla, kardeşini sevindir. Kardeşine "Yardımeli" ol  

Kardeşini unutma.

Ramazandır: Aylardan Rahmet, aylardan berekettir;  aylardan iyilik, aylardan kardeşliktir. Rahmet ayını paylaşarak bereketlendirelim.

Depremden etkilenen 11 ilimizde, yaraların sarılması için bu Ramazan ayı bir seferberlik olacak. Rahmet, bereket ve paylaşmanın tavan yaptığı bu mübarek günlerde, kardeşliğimiz güçlenecek ve iyilikler çoğalarak yayılacak.

Deprem bölgeleri önceliğimiz

Depremlerden etkilenen bölgelerde yaşayan kardeşlerimize ve başka şehirlere gitmek zorunda kalan depremzede kardeşlerimize ulaşmak ve ihtiyaçlarını imkanlar ölçüsünde gidermek için hazırlıklar tamamlandı.

Kurulacak iftar sofraları, hazırlanacak kumanya paketleri, hediye edilecek olan kumanya kartları, çocuklarımıza bayramlık hediyeler ve bayram harçlıkları ile nakdi fitre ve zekatlar kardeşlerimize bire bir ulaştırılacak.

Anadolu’nun her yerinde seferberlik halinde olacağız

Kurulduğu günden bu güne mağdurun ve muhtacın yanında olmaya çalışan Yardımellerimiz, 81 ilimizde şube, temsilci ve gönüllülerimiz aracılığı ile bir seferberlik ruhu ile hareket ederek; yardımlaşmanın huzurunu, paylaşmanın mutluluğunu birlikte yaşayacağız.

Farklı bölgelerde kurulan iftar sofralarında hasbihal, sahur ve iftar için dağıtılan kumanya ve erzak paketlerinde muhabbet, nakdi olarak ulaştırılan fitre, sadaka ve zekatlarla hanelerde mutluluk, bayramlık kıyafetlerle yetimlerin yüzünde gülücük olmaktır gayemiz..

İftar sofraları her gün kurulacak

Deprem bölgelerinde iftar sofraları, sıcak yemek ikramları her gün düzenli kurulacak ve kardeşlerimize ikram edilecek. Çadır kentlerin bulunduğu yerlerde, sıcak yemekler çadırlara dağıtımları yapılacak.

Deprem bölgeleri için, marketlerin açık olduğu merkezlerde, hediye kumanya kartları depremzedelere ulaştırılacak. Hediye kartlarla marketlerden istediği ve ihtiyacı olan alış verişi kendisi bizzat yapacak.

Deprem nedeniyle başka illere gitmek zorunda kalan depremzede aileler için de hazırlanan kumanya kolileri ve kumanya kartları, Yardımeli Temsilciler tarafından birebir ulaştırılacak.

Ben ne yapabilirim …

Maddi ve manevi büyük kayıplar yaşadığımız deprem bölgelerinde her birimiz yapacağı bir şeyler mutlaka var.

Depremin yaralarını sarmak amacıyla, yardımlaşma ve dayanışmanın gücünü yanımıza alarak yola çıktık. Bağışçılarımızın desteği ve katkısı ile, Ramazan ayında bir nebze de olsa da kardeşlerimizin yaralarına melhem olmaya çalışacağız. Bu dayanışma ve paylaşma seferberliğinde bizimle yürümek isteyen kardeşlerimizi bekleriz:

Nasıl katkı sağlarım?

KUMANYA PAKETİ                500 TL/ADET

İFTAR                                     70 TL/ADET

BAYRAMLIK HEDİYE             400 TL/ADET

FİTRE                                     70 TL/ADET      

Deprem bölgelerinde bulunan görevli ekiplerimizin çalışmalarına, Genel Merkezden giden Yönetim Kurulu üyeleri, gönüllüler ve dernek üyelerimiz bizzat iştirak ederek, katkıda bulunacaklardır.

Ayni bağışlar da kabul edilmektedir.

Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde olan Yardımeli Derneği, yasal mevzuat çerçevesinde “Gıda Bankacılığı” yapmaya yetkilidir. Derneğimize bağışlanacak olan ayni bağışlar (Gıda, yakacak, kırtasiye, kıyafet, temizlik malz.), bağış sahibine vergisel avantajlar sağlamaktadır.

Paylaş