Banka HesaplarıBağış Yap

Şifalar diliyoruz..

Şifalar diliyoruz..

2016 yılında hizmete başlayan Yardımeli Somali Hastanesi, kaliteli hizmet, yeterli tıbbi donanım ve kalifiye, işinde uzman sağlık personeli ile çalışmalarına devam ediyor.

Mogadişu’da şehrin çöplerinin döküldüğü döküm alanı temizlenerek, üstün gayret ve mücadeleler sonucunda hizmete başlayan Yardımeli Somali Hastanesi, şifa dağıtmaya devam ediyor.

Ülkede yaşanan kriz, kıtlık ve salgın hastalıklar sonucu artan çocuk ölümleri göz önünde bulundurularak planlanan ve hizmete başlayan Yardımeli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, tıbbi donanım ve uzman personel ile poliklinik hizmetlerini artırarak genel hastane konseptinde çalışmalarına devam ediyor.

Diş Üniteleri Umut Oldu

Türkiye’den Yardımeli Ankara şubemizin öncülüğünde Somali’ye gönderilen diş üniteleri, diş problemi olan Somaliler için umut oldu.Yardımeli Hastanesi sadece Mogadişu değil, Somali’nin her yerinden, hatta yakın Afrika ülkelerinden dahi gelen hastalara hizmet etmektedir.

Her türlü ameliyatların yapılmasının yanında, poliklinik hizmetleri ile aşı ve enfeksiyon servisi, laboratuvar hizmetleri, eczane, yoğun bakım ve yatan hasta servisleri kaliteli hizmetleri ile tercih edilir konuma gelmiştir. Diş polikliniğinin de hizmete başlaması ile birlikte, ağız ve diş sağlığı alanında hastaların umudu olmuştur.

Paylaş