Banka HesaplarıBağış Yap

Sıfır noktasından selam var!

Sıfır noktasından selam var!

Myanmar zulmünden canını kurtaran ve Bangladeş’e ulaşmayı başaran Arakanlı kardeşlerimizi Bangladeş sınır noktasında karşılayan Yardımeli Ekipleri, acil gıda ve temizlik maddelerinden oluşan paketlerini ulaştırdı.

Bangladeş Yardımeli Ofisinde çalışmalara devam eden Koordinatörümüz Mehmet Çitil, acil gıda, sağlık ve temizlik maddelerinin ulaştırılması, su kuyuları ve mescitlerin yapımı ve kardeş aile ziyaretlerini ara vermeden devam ediyor.
 


 

En son Yardımeli Ankara Şb. Başkan yardımcısı Şükrü Can, Arakanlı kardeşlerimize acil yardımların ulaştırılması ile ilgili, hayır sahiplerinin vermiş olduğu emanetleri, sahiplerine ulaştırdılar.

Hayatlarını kurtarıp Bangladeş’e ulaşmayı başaran Arakanlı kardeşlerimizi sınırın sıfır noktasında karşılayarak, acil gıda ve temizlik-kıyafet paketlerini kardeşlerimize teslim ettiler.
 


 

Myanmar devleti ve çetelerinin uyguladığı zulüm ve uygulamalar sonucu, canlarını kurtarmak için en yakın yer Bangladeşi tercih ediyorlar. Çoğu yolda zor şartlara dayanamıyor veya denizde boğuluyorlar.

BM’nin tescil ettiği bir zulüm ve uygulama var, raporlarda belirtilen. Ama gerekli yaptırımlar yapılamıyor maalesef

En son BM raportörünün dahi ülkeye girişine yasak kondu, giremiyor.

Raportör, raporunda; soykırım tanımına uyan özellikler taşıyan şiddet olaylarının gerçekleştiğinden bahsediyor ve sorumlularının cezalandırılması çağrısında bulunuyor.

1970 lerde 2 milyon müslümanın yaşadığı Rohingya bölgede, uygulanan şiddet ve zulümler sonrasında 300 binin altına geriledi.

Sadece Bangladeşe sığınan 800 bin insandan bahsediliyor.

Paylaş