Banka HesaplarıBağış Yap

Şimdi Paylaşma Zamanı

Şimdi Paylaşma Zamanı

Tüm dünyayı etkileyen corona virüs karşısında, toplumsal mücadele, dayanışma ve yardımlaşma tüm hızıyla devam ediyor.

Anadolu’daki Yardımeli Temsilcilikleri ve gönüllüleri, Valilik ve Kaymakamlık nezdinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek gruplarına destek olmak amacıyla müracatlarını yaptılar ve çalışmalara başladılar.

Bu kapsamda Yardımeli Ekipleri, gerek risk gruplarının başında gelen ve evinden çıkamayan yaşlılara destek olmak, gerekse işini kaybetmiş, gündelikçi çalışan insanlara destek olmak için, koordineli bir şekilde çalışmalar devam etmektedir.

Balıkesir Burhaniye’de bir hayırsever tarafından bağışlanan 5 ton zeytin, Yardımeli ekipleri tarafından teslim alınarak, hak sahiplerine ulaştırılmak üzere, Anadolu’daki Yardımeli ekiplerine gönderildi. Yardımeli kipleri, Vefa Sosyal Destek grubunun koordinasyonu ve yönlendirmesi ile, zeytinleri ailelerin evlerine bizzat ulaştıracaklar.

GIDA BANKACILIĞI NEDİR? - DESTEK OL
 


Yaşanılan bu süreçte her birimiz imkanlarımızı kardeşlerimizle paylaşarak, birbirimize destek olmalıyız. Kimi nakdi, kimi ayni yardımları ile, kimi vaktini ve zamanını bağışlayarak, kimi ilmini ve bilgisini vakfederek bu yürüyüşe destek olmalıdır. 
 

Böyle zamanlarda insanların zor durumlarını istismar etmek isteyen dolandırıcı ve sahtekarlara karşı da uyanık olmak gerekmektedir. Doğruluğu ispat edilmemiş yalan, eksik ve yanıltıcı bilgi, belge ve paylaşımlara da karşı da dikkatli olmak gerekir.

Paylaş