Banka HesaplarıBağış Yap

Siyonist İsrail'den Gazze'ye Su(Kanalizasyon)Baskını

Siyonist İsrail'den Gazze'ye Su(Kanalizasyon)Baskını

Dört yıldır Ambargo altında olan ve bir yıl önce siyonist israil'in yoğun bir şekilde saldırdığı Gazze şimdi de israil den gelen kanalizasyon suları ile mağdur oldu

Dört yıldır Ambargo altında olan ve bir yıl önce siyonist İsrail’in yoğun bir şekilde saldırdığı  Gazze  şimdi de İsrail den gelen kanalizasyon suları ile  mağdur oldu.
Önceki gece başlayan ve sabaha kadar süren yağmuru bahane eden İsrail, Gazzenin ortasında yer alan Muğraga, Alzahara ve Berij yerleşim yerine yakın bölgede kanalizasyon sularının biriktiği göletin taşması sonucu yüzlerce insan mağdur oldu. Çok  sayıda küçükbaş hayvan telef oldu. Görüştüğümüz yetkililer; Bunun bir yağmur suyu olmadığını kanalizasyonla göletin kapaklarının açılarak bu felaketin olduğunu söylediler.
İsrailin saldırıları ve ambarogodan yoğun bir şekilde etkilenen Gazzeliler su baskını ile ikinci bir dram yaşıyor.
Bir buçuk milyon kişinin yaşadığı Gazze de bir milyondan fazla kişi  insani yardımlarla, çok zor şartlarda  hayatını sürdürüyorlar.
Su baskınına uğrayan Muğraga, Alzahra ve Burij bölgeleri Gazze nin en yoksul bölgeleri ve halk  çok zor şartlar altında yaşıyor. Su baskınında 100 e yakın  aile evini ve her şeyini kaybetti. Birçok ailenin de tüm eşyaları sular altında kaldı.

Muğraga belediyesi ve Sosyal İşleri bakanlığı ekiplerince hasar tespit çalışmaları yapılmaktadır.

 
GAZZE KARDEŞ AİLE BEKLİYOR 
 

 

Yardımeli Derneği Genel koordinatörü Osman İlhan, Gazze merkez ofisten,  bölgede acil yardım ekibi oluşturarak yardım çalışmalarına başladı.Felaket bölgesinde acil yardımlarını sürdüren Yardımeli Derneği, evi sular altında kalan ailelere nakdi yardımlarda bulundu. Ayrıca su baskınından etkilenen tüm aileleri KARDEŞ AİLE yapma çalışmalarına başladı.
Paylaş