Banka HesaplarıBağış Yap

Siz de Görmeyen Gözlere Işık Olabilirsiniz

Siz de Görmeyen Gözlere Işık Olabilirsiniz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Somali’de açılışını yaptığı, Yardımeli’nin en son teknolojik araç ve gereçle donattığı Yardımeli Göz Kliniğinde başta katarakt ameliyatı olmak üzere göz ameliyatları yapılmakta, binlerce kişi de tedavi edilmektedir

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Somali’de açılışını yaptığı, Yardımeli’nin en son teknolojik araç ve gereçle donattığı Yardımeli Göz Kliniğinde başta katarakt ameliyatı olmak üzere göz ameliyatları yapılmakta, binlerce kişi de tedavi edilmektedir.  

Siyasî istikrarsızlık, iç çatışmalar ve kıtlıkla mücadele eden Somali’de, insanların büyük çoğunluğu ömürleri boyunca belki hiç doktor yüzü görmüyor. Katarakt hastaları da ülkede sınırlı sayıda bulunan göz doktorlarına ya hiç ulaşamıyor ya da ameliyatların maddî boyutunu karşılayamıyor.

Yardımeli Derneği Somali Koordinatörü Mehmet Çitil konuyla ilgili olarak: ”Yardımeli, olarak geçtiğimiz günlerde 32 kişiye katarakt ameliyatı gerçekleştirildi, böylelikle kataraktan dolayı gözleri görmeyen kardeşlerimizin de görmesi sağlandı elhamdülillah. Allah tüm hayırseverlerimizden razı olsun. Somali’de gören bir gözümüz olsun istiyorsanız, Yardımeli ile irtibata geçebilirsiniz. Burada insanlar çok çaresiz.  Bizleri çok seviyorlar, Yardımeli Derneğine, kardeş Türkiye halkına selâmlarını ve hayır dualarını gönderiyorlar” diye konuştu.

Paylaş