Banka HesaplarıBağış Yap

Sofralar paylaşarak bereketlenir..

Sofralar paylaşarak bereketlenir..

Mübarek Ramazan ayının en güzel anları, iftar ve sahur sofraları olsa gerek. Hele bir de sofralar paylaşılırsa; işte o zaman muhabbet artar, bereket katlanır..

Her yıl olduğu gibi, aile ziyaretlerimiz bu yıl da devam ediyor. Genel Başkanımız Dr.Sadık Danışman ve bölge temsilcimiz, Suriyeli bir ailenin iftar sofrasına misafir oldular.

Suriye savaşının başladığı ilk yıllarda Türkiye’ye gelmek zorunda kalan Halepli bir aile.. Evin reisi, Suriye’de çatışmalardan yaralanıyor ve ayaklarından engelli çalışamıyor. 2 odalı bir evde 9 kişi yaşamak zorundalar. Halep’teki 5 katlı evlerinde geçim sıkıntısı çekmeden yaşayan aile, savaş sonrasında çektiği sıkıntıları gözyaşları içerisinde anlatıyor.  Türkiye’ye geldikten sonra, buradaki insanların destek ve yardımlarını anlata anlata bitiremiyorlar. Sıkıntıları mutlaka var: Evde sadece 2 kişi çalışabiliyor, ev 2 oda 9 kişi kalmak zorunda, kalabalık olmalarından dolayı oturdukları binada bazen şikayetler olabiliyor, çocukların okula gitmelerinde problemler yaşanabiliyor…

Genel Başkanımız Dr.Sadık Danışman ve beraberindeki heyet, iftariyeliklerini ve hediyelerini alarak ailenin iftar sofrasına misafir oldular. Beraber yapılan iftar sonrası çocuklara oyuncak ve hediyeler takdim edildi. Bayramlık kıyafet hediyesi olarak da alış veriş kartları diğer çocuklara verildi.

Beraber içilen çay ve samimi sohbetin ardından Yardımeli ekibi müsaade isteyerek, ayrıldılar.

Dualar, teşekkürler ve selamlar tüm bağışçılarımıza idi..

Paylaş